Ikona wyszukiwania

Podsumowanie 2014

Nasze wspólne sukcesy

W roku 2014 prosiliśmy Was wiele razy o wsparcie. Ponieważ, gdy nam pomagacie, dzieją się niesamowite rzeczy...

27 z 28 krajów unijnych jest wolnych od klatek bateryjnych dla kur 

Ciężko pracowaliśmy nad wprowadzeniem zakazu stosowania klatek bateryjnych dla kur. Zaczął on obowiązywać na początku 2012 roku. Później dołożyliśmy starań, żeby kraje unijne faktycznie przestrzegały przepisów, dzięki czemu już 27 na 28 krajów jest wolnych od tego typu klatek.

Happening ze świnką Hope

Ponad 470 000 osób z całej Europy podpisało naszą petycję na rzecz ochrony świń. Wszystkie podpisy złożyliśmy na ręce przedstawicieli Komisji Europejskiej, żeby zwrócić uwagę na konieczności egzekwowania przepisów dotyczących ochrony tych zwierząt.

Sekrety marketingu - ponad 10 mln osób obejrzało nasz film

Zadaniem specjalistów od marketingu jest sprzedać nam produkt. Jednak za przyciągającą wzrok reklamą i ładnym opakowaniem kryje się drugie dno. Odsłaniamy kulisy takiego działania w naszym filmie, który do tej pory obejrzało prawie 10 mln osób!

 Temat oznakowania żywności trafił do politycznej agendy

39 dni - tyle trwała podróż Rosy, naszego gigantycznego kurczaka. Dlaczego 39? Ponieważ tyle mniej więcej trwa życie kurczęcia na fermie przemysłowej. Celem Rosy było zwrócenie uwagi opinii społecznej i polityków na konieczność wprowadzenia oznakowania mięsa drobiowego zgodnie z metodą produkcji, tak aby każdy konsument mógł zdecydować, skąd pochodzi jego jedzenie.

Udało nam się doprowadzić do zamknęcia rzeźni w Bejrucie

Kiedy zwierzęta wywożone są z Unii Europejskiej poza jej granice, przestają je chronić unijne przepisy. Oprócz długiej i wyczerpującej podróży na miejscu spotyka je okrutny los. Udokumentowaliśmy traktowanie zwierząt w rzeźni w Bejrucie i wspólnym siłami doprowadziliśmy do jej zamknięcia.

Rozpoczęliśmy naszą nową, ambitną kampanię - Koniec Epoki Klatkowej

To będzie długa i trudna kampania, ale zdecydowaliśmy się na nią, ponieważ marzy nam się świat bez klatek. Koniec Epoki Klatkowej ma na celu wyeliminowanie stosowania jakichkolwiek klatek w Europie - czy to klatek dla kur, czy kojców dla świń.

Pierwsze śledztwo, jakie opublikowaliśmy w ramach tej kampanii, pokazuje przemysłowy chów królików - najczęściej zamykanego w klatce zwierzęcia w Europie.

Akcji przeciwko festiwalowi Gadhimai patronowała Joanna Lumley

W czasie poprzedniej edycji festiwalu Gadhimai zaszlachtowanych zostało około 250 000 zwierząt. Dodatkowo festiwal dofinansowany był przez rząd Nepalu.

Mimo że festiwal odbył się i tym razem, dzięki naszym i wielu innych organizacji działaniom udało się osiągnąć znaczące zmiany.

Amerykański hodowca pokazuje, w jakich warunkach chowane są kurczęta

Amerykański farmer, Craig Watts, od ponad 20 lat hodował kurczęta na zlecenie jednej z największych firm tego typu. Jednak dość miał tego, w jaki sposób odbywa się ich chów. Zaprosił przedstawicieli naszego amerykańskiego biura, żeby wspólnie zastanowić się, jak można to zmienić. Oto hodowca, który ujawnił prawdę.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).