Ikona wyszukiwania

Co jeść?

Warzywa w sklepie

Większość jajek, mięsa i produktów mlecznych, jakie możemy znaleźć w polskich sklepach, pochodzi z ferm przemysłowych. Zwierzęta tak hodowane stłoczone są w klatkach lub zagrodach, na ogół bez dostępu do świeżego powietrza. Są traktowane jak rzeczy, a nie jak czujące istoty.

Na szczęście przy odrobinie wysiłku można znaleźć alternatywę i kupować produkty, które pochodzą z ferm o wyższych standardach i dobrostanie zwierząt.

Oznacza to między innymi, że zwierzęta:

  • mają dostęp do wybiegu na zewnątrz,
  • mają zapewnioną ściółkę albo słomę, na której mogą leżeć i w której grzebią dla rozrywki,
  • otrzymują zdrowe jedzenie bez zbędnych leków,
  • mogą wyrażać naturalne zachowania.

Każdy z nas może dokonywać bardziej odpowiedzialnych wyborów. W dziale Odpowiedzialna konsumpcja podpowiadamy, co każdy z nas może zrobić, a w dziale Wartości odżywcze pokazujemy, jakie korzyści zdrowotne płyną ze spożywania produktów pochodzących z ferm o wyższym dobrostanie.

Czytaj więcej

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).