Ikona wyszukiwania

Śledztwa: nasz kodeks postępowania

Prowadzimy i zlecamy śledztwa oraz publikujemy ich wyniki od lat 70.

Wszystkie prowadzone śledztwa przyczyniają się do realizacji celów naszych kampanii i mamy bardzo długie doświadczenie w wykorzystywaniu ich do poprawy losu zwierząt hodowlanych oraz konkretnych zmian prawa na ich korzyść. Śledztwa najczęściej prowadzone są jawnie, choć może się zdarzyć, że dziennikarze śledczy działający na nasze zlecenie podejmują się tego zadania działając tajnie – jednak tylko wtedy, gdy wszystkie inne jawne sposoby zostały wyczerpane.

Śledczy Compassion pracują tylko po to, by ujawnić praktyki i nieodłączne koszty (dla zwierząt, ludzi i planety) hodowli przemysłowej. Nie koncentrujemy się na pojedynczych hodowcach - zamiast tego wykorzystujemy zdobyte informacje, aby zmienić system hodowli przemysłowej i aby prowadzić skuteczne kampanie na rzecz zmian. Wyniki śledztw przekazujemy politykom i odpowiednim ministerstwom – w Polsce do ministerstwa rolnictwa. Śledztwa mają przede wszystkim pokazać konkretne praktyki i metody hodowli, które powodują cierpienie zwierząt oraz obniżają lub zagrażają ich dobrostanowi.

Wszyscy nasi śledczy szanują prawo i przestrzegają go, podobnie jak nasza fundacja podczas prowadzenia swoich kampanii.

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa biologicznego i nasi śledczy zawsze przestrzegają wytycznych branżowych w tym zakresie.

Czego nie robią nasi śledczy?

  • Nie włamują się i nie wchodzą bez zgody na posesje
  • Nie powodują cierpienia lub stresu u zwierząt poprzez swoją obecność i zachowanie
  • Nie podejmują ryzyka, jeśli zagrożone jest bezpieczeństwo samych śledczych oraz obecnych zwierząt
  • Nie narażają reputacji naszej fundacji

Wybrane śledztwa

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).