Ikona wyszukiwania

Compassion Polska

Fundacja Compassion in World Farming Polska działa od października 2013, a od 2016 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego z potwierdzonym wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym z nr 0000484066 oraz uprawnieniami do otrzymywania 1% podatku.

Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji Compassion in World Farming International, która powstała ponad 50 lat temu, w czasach, gdy hodowla przemysłowa dopiero zaczynała wypierać małe gospodarstwa rolne i powoli zamieniała system produkcji naszej żywności w kierunku bezlitosnej maszyny.

Czym się zajmujemy?

Działamy na rzecz systemu produkcji żywności, który będzie dbał o dobro zwierząt, szanował planetę i zdrowie ludzi, a także będzie uczciwie oznakowany.

  • W Polsce prowadzimy pięć dużych kampanii: Koniec Epoki Klatkowej, Przerybane, Farmagedon, Stop Transportom Żywych Zwierząt, Ratujmy Nasze Antybiotyki.
  • Prowadzimy śledztwa, które pokazują realia hodowli zwierząt w naszym kraju.
  • Publikujemy raporty, które pokazują realne, systemowe rozwiązania i walczymy o zmiany prawne.
  • Zabiegamy o znaczną redukcję spożycia produktów odzwierzęcych, a także propagujemy dietę roślinną.
  • Współpracujemy z badaczami i instytucjami naukowymi, dzięki czemu regularne dostarczamy ekspertyz oraz występujemy w polskich mediach.

Poprzez nasze kampanie i śledztwa chcemy zwrócić uwagę na warunki, w jakich hoduje się zwierzęta i doprowadzić do zakończenia chowu przemysłowego.

Czytaj więcej

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).