Ikona wyszukiwania

Nasza misja i wizja

Nasza wizja

Pilnie potrzebujemy nowej wizji przyszłości dla żywności i rolnictwa, która poprawi zdrowie ludzkości i samej planety. Nasza wizja wyraża dążenie do przyjęcia na całym świecie polityki żywnościowej i rolnej, która szanuje i chroni interesy ludzi, zwierząt i planety.

Okładka Wizji

WIZJA została poparta i podpisana przez wybitne osobistości z rożnych międzynarodowych środowisk, od nauki, sztuki czy sportu, przez religię i etykę, po osobistości znane z mediów, m.in.: dr Jane Goodall, profesora Petera Singera, profesora Raj Patela, profesora Carla Safinę, profesora Fransa de Waala, Christianę Figueres, arcybiskupa Desmonda Tutu (zm. 2021) i ponad 300 innych. Wszyscy Wizjonerzy i Wizjonerki są zjednoczeni w swoim pragnieniu urzeczywistnienia naszej Wizji.

 

Nasze postulaty w Wizji to:

  • Dobre zdrowie dzięki zapewnieniu powszechnego dostępu do wystarczających ilości pełnowartościowej żywności,
  • Zrównoważone metody produkcji rolnej, dające źródło utrzymania na obszarach wiejskich i łagodzące ubóstwo,
  • Ochrony planety i jej cennych zasobów: gleby, wody, lasów i różnorodności biologicznej,
  • Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń pochodzących z rolnictwa,
  • Humanitarne metody hodowli promujące zdrowie i naturalne zachowania zwierząt, jako istot czujących oraz nie powodujące u nich bólu i cierpienia,
  • Redukcja spożycia produktów zwierzęcych w populacjach o wysokiej konsumpcji dla osiągnięcia celów środowiskowych, zdrowotnych i zrównoważonego rozwoju.

Tu znajdziesz szczegóły dokumentu, a tutaj pełną listę naszych Wizjonerów i Wizjonerek.

Nasza misja

Naszą misją jest promowanie dobrostanu zwierząt na całym świecie.

Nasze przekonania

Przekonujemy polityków, publikujemy materiały ze śledztw pokazujące okrucieństwo wobec zwierząt hodowanych na fermach i promujemy warunki, w których zwierzęta te będą miały lepsze i pozbawione cierpienia życie.

Compassion in World Farming działa na rzecz systemu produkcji żywności, który będzie dbał o dobro zwierząt, szanował środowisko i zdrowie ludzi, a także będzie uczciwie oznakowany.

Mamy swój udział w kampaniach, które przyniosły realne zmiany dla zwierząt. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Nasze kampanie

Zależy nam na tym, żeby zwierzęta mogły znowu wrócić na ziemię, na pastwiska. Postulaty i propozycje narzędzi, za pomocą których można je zrealizować, zamieściliśmy w naszej Karcie.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).