Ikona wyszukiwania

Aktualności

News Section Icon Opublikowane 28.01.2022

Koniec z nadużywaniem antybiotyków?

Dziś w Unii Europejskiej – w tym w Polsce - wchodzą w życie przepisy zakazujące rutynowego (zapobiegawczego) stosowania antybiotyków u zwierząt hodowlanych. Państwa członkowskie UE prawdopodobnie nie będą jednak w stanie wdrożyć nowych…

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 25.01.2022

Stop parmezanowemu okrucieństwu!

Stop parmezanowemu okrucieństwu - producenci parmezanu muszą zadbać o dobrostan zwierząt!

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 21.01.2022

Parlament Europejski zawiódł zwierzęta

Cierpienie zwierząt, 900 tysięcy podpisów i wieloletnie apele o zakaz eksportu i transportu zwierząt na długie dystanse - to wszystko zignorowała wczoraj większość posłów i posłanek Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 17.01.2022

Działamy przeciwko transportowi żywych zwierząt

Kilka dni temu złożyliśmy w PE petycję, w której domagamy się wprowadzenia unijnego zakazu eksportu żywych zwierząt hodowlanych do krajów trzecich. Zebraliśmy na niej łącznie ponad 900 000 podpisów! Teraz musimy jeszcze wzmocnić nasze działania.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 13.01.2022

2021: nasze sukcesy!

To był wyjątkowy rok dla Compassion i miliardów zwierząt hodowlanych na całym świecie!

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 11.01.2022

Nadal możemy zmienić unijne prawo!

Prawo unijne dotyczące dobrostanu zwierząt jest przestrzale i niezgodne z aktualnym stanem wiedzy naukowej. Czas je zmienić! Do dzieła!

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 01.01.2022

Prezeska Compassion na liście Forbes

Małgorzata Szadkowska, prezeska naszej fundacji, znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych i inspirujących kobiet roku Forbes Women Polska.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 31.12.2021

Philip Lymbery: przegląd roku 2021

Pomimo iż rok 2021 był trudny i postawił nas wszystkich przed poważnymi wyzwaniami, byliśmy również świadkami ogromnych postępów w zakresie dobrostanu zwierząt oraz naszej misji zakończenia przemysłowej hodowli zwierząt.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 15.12.2021

Wanna nie dla karpia

Do podpisywania petycji wzywającej do zakazu sprzedaży żywych karpi zachęcaliśmy na ulicach Warszawy. Podpis złożyła m.in. Maja Ostaszewska.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 02.12.2021

Zakaz sprzedaży żywych karpi? Większość za!

W najnowszym sondażu CBOS, zrealizowanym na zlecenie naszej fundacji, 59,3% mieszkańców Polski popiera zakaz sprzedaży żywych karpi, jeśli w sklepach dostępna byłaby opcja kupna karpia już gotowego w postaci dzwonków lub płatów lub całych tuszy.

Czytaj więcej
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).