Search icon

Aktualności

News Section Icon Opublikowane 20.01.2021

Reforma systemu żywnościowego potrzebna od zaraz!

Wspólnie z UNEP i Chatham House zapraszamy na premierę nowego raportu Chatham House, w którym pokazany został wpływ systemu żywnościowego na utratę bioróżnorodności.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 12.01.2021

Nasze podsumowanie 2020 roku

150 publikacji w mediach, 4 ogólnopolskie sondaże, 1 nowy raport i w sumie ponad 116 000 bezpośrednich działań w Polsce, które podjęliście na rzecz zwierząt za naszą inicjatywą i na skutek naszych kampanii! Co jeszcze udało się zrobić?

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 21.12.2020

Policjo, wykonuj swoje obowiązki! Nasz list do ministerstw

W wysłanym w piątek liście do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, domagamy się intensywnej kontroli miejsc sprzedaży żywych karpi przez podległe Ministrom służby: Inspekcję Weterynaryjną i Policję.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 17.12.2020

Pocztówki z Polski

Wzywamy do przestrzegania prawa i kontroli miejsc sprzedawania żywych karpi. Symbolicznie apelowała o to również nasza maskotka - karp Krzyś – który wybrał się na spacer pod Ministerstwo Rolnictwa.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 10.12.2020

Skradzione Ryby: o co chodzi z tą mączką rybną

Jesteśmy bardzo dumni, że niezwykle ważny film „STOLEN FISH” w reżyserii Gosi Juszczak, który powstał przy współpracy z naszą fundacją, jest właśnie wyświetlany na festiwalach filmowych w Polsce.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 09.12.2020

Większość dorosłych Polaków i Polek popiera zakaz hodowli klatkowej!

Według europejskiego sondażu YouGov przeprowadzonego na nasze zlecenie, ankietowani mieszkańcy Unii Europejskiej popierają wprowadzenie zakazu hodowli klatkowej zwierząt hodowlanych. Pod tym względem od reszty krajów nie różni się też Polska.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 03.12.2020

Ważna opinia Parlamentu Europejskiego. Koniec Epoki Klatkowej jest realny!

Hodowla zwierząt oparta wyłącznie na systemach bezklatkowych jest jak najbardziej możliwa, stwierdza nowy raport ekspertów Parlamentu Europejskiego. Raport powstał w odpowiedzi na naszą Europejską Inicjatywę Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 30.11.2020

Wesołych Świąt?

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego na nasze zlecenie, tylko 26,6% Polaków planuje w tym roku zakup żywego karpia. Czas skończyć z tym koszmarem!

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 29.11.2020

Światowy Dzień Jaguara

Dziś świętujemy Światowy Dzień Jaguara. Czy los tych imponujących, coraz rzadziej spotykanych zwierząt jest w jakiś sposób powiązany z losem zwierząt hodowlanych – takich jak świnie, kury czy krowy? Oczywiście.

Czytaj więcej
News Section Icon Opublikowane 18.11.2020

Hodowla przemysłowa wyzwaniem dla ludzkiego zdrowia

Sytuacja pandemiczna i jej bolesne konsekwencje sprawiają, że niemal wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak uniknąć takich kryzysów w przyszłości. Dlatego przypominamy wam o naszym raporcie: „Czy kolejna pandemia jest nam podawana na talerzu?”

Czytaj więcej
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).