Ikona wyszukiwania

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000484066

Wypełnij formularz PIT i wpisz nasz numer KRS:

0000484066 Kopiuj clipboard icon

lub rozlicz się korzystając z darmowego programu do rozliczenia PIT online:

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu "PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP.

Dlaczego my

Compassion Polska od dziesięciu lat działa na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych. Jesteśmy częścią międzynarodowej fundacji Compassion in World Farming, która swoje oddziały posiada w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i RPA.

Zespoł Compassion Polska

Naszą walkę o lepszą przyszłość dla zwierząt hodowlanych zaczęliśmy już ponad 55 lat temu. Nasza fundacja powstała w czasach, kiedy hodowla przemysłowa zaczynała wypierać małe gospodarstwa rolne. Byliśmy pionierami: prawie nikt nie zdawał sobie wtedy sprawy ze skali zła, jaką niesie za sobą umasowienie hodowli.

Dziś coraz więcej osób jest świadomych, że hodowla przemysłowa jest największym okrucieństwem i źródłem cierpienia zwierząt na naszej planecie. Miliony istnień zamienionych w towar i maszyny produkcyjne, wegetujących w zamknięciu, w warunkach, które nie spełniają ich podstawowych potrzeb. Hodowla przemysłowa z niszczycielską siłą wpływa na ludzkie zdrowie, niekorzystne zmiany klimatyczne i dziką przyrodę.

Musimy to zakończyć. Musimy działać tu i teraz zanim będzie za późno: dla zwierząt, ale też dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla całej planety. Dlatego bardzo potrzebujemy zaangażowania i wsparcia wielu ludzi – takich jak Ty.

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000484066

Locha w kojcu

Jak działamy?

 • Prowadzimy śledztwa i ujawniamy okrucieństwo względem zwierząt na fermach przemysłowych.
 • Dzięki kampaniom informacyjnym docieramy do szerokiej opinii publicznej, edukujemy społeczeństwo o destrukcyjnych skutkach hodowli przemysłowej: cierpieniu zwierząt, zanieczyszczeniu środowiska i powietrza, chorobach oraz innych problemach zdrowotnych, na które jesteśmy narażeni.
 • Mobilizujemy ludzi do działania na rzecz zwierząt i naszej planety, angażowania się w akcje i petycje oraz zmiany w swoim stylu życia.
 • Wywieramy nacisk na polityków w celu zmiany przepisów dotyczących chowu zwierząt.
 • Przekonujemy firmy z branży spożywczej do kierowania się etyką w doborze dostawców i wyeliminowania spośród nich tych, którzy stosują chów przemysłowy.

Warto nam zaufać

Działamy skutecznie!

Wpływamy na zmianę prawa i prowadzimy do zmian systemowych. Dzięki naszej pracy:

 • w 2021 r. Komisja Europejska odpowiedziała na naszą Europejską Inicjatywę Obywatelską i podjęła historyczną decyzję, zobowiązując się do wycofania klatek w hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej. Walczymy o to, by Komisja dotrzymała słowa i wprowadziła obiecany zakaz,
Kampania Koniec Epoki Klatkowej
 • w 2012 roku Unia Europejska zakazała stosowania najgorszych klatek (bateryjnych) dla kur,
 • w 2007 roku wprowadzono w Unii Europejskiej (w tym w Polsce) zakaz stosowania indywidualnych kojców dla cieląt, w których zwierzęta te nie mogły się nawet obrócić,
 • 20 lat temu w prawie Unii Europejskiej wprowadzono zapis, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi do cierpienia.

Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji, które zwracają uwagę na zagrożenia dla ludzi i środowiska, płynące z nadużywania antybiotyków hodowli zwierząt. W 2017 roku otrzymaliśmy nagrodę z rąk komisarza europejskiego Andriukaitisa za skuteczną edukację w ramach kampanii antybiotykowej. W 2018 roku udało nam się doprowadzić do zatwierdzania przez Parlament Europejski przepisów wprowadzających zakaz prewencyjnego, masowego podawania antybiotyków zdrowym zwierzętom od 2022 roku.

Regularnie prowadzimy śledztwa na fermach przemysłowych na całym świecie, ujawniając opinii publicznej okrutne realia, w jakich żyją zwierzęta. W latach 2014-2019 w samej tylko Polsce przeprowadziliśmy śledztwa na fermach królików (2014), drobiu (2015-16), w intensywnych hodowlach świń (2017), cieląt (2019), loch (2021) i pstrągów (2023). Nasze śledztwa wykazały szereg nieprawidłowości oraz warunki, które uchybiały dobrostanowi, przyczyniając się do cierpienia zwierząt.

Systematycznie przekonujemy kolejne wielkie korporacje spożywcze do rezygnacji z produktów pochodzących z hodowli przemysłowej i form sprzedaży, które powodują cierpienie zwierząt. Skrupulatnie rozliczamy sieci marketów i producentów spożywczych z podjętych zobowiązań.

Dbamy o transparentność

Żeby zachować niezależność, nasza organizacja nie przyjmuje pieniędzy od wybranych firm, polityków i rządów, a nasza działalność jest możliwa tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców takich jak Ty. Dołącz do naszych działań o lepsze jutro dla zwierząt i ludzi: przekaż 1,5% podatku dla Compassion Polska!

Pakiet raportów dla ministra rolnictwa

Zostań budowniczym lepszego świata

 1. Stań się częścią światowego ruchu na rzecz zakończenia hodowli przemysłowej.
 2. Zmieniaj polskie i unijne prawo na korzystne dla zwierząt.
 3. Wpływaj na rezygnację z kupowania i sprzedawania produktów pochodzących z hodowli przemysłowej przez wielkie firmy spożywcze.
 4. Wpływaj na opinię publiczną dzięki szeroko zakrojonym kampaniom.
 5. Pomagaj walczyć ze zmianami klimatycznymi.
 6. A przede wszystkim zmieniaj na lepsze życie i przyszłość zwierząt hodowlanych!

Przekaż 1,5% podatku: KRS 0000484066

Twoje 1,5% trafiło do innej organizacji?

Nic straconego! Nadal możesz wesprzeć nasze działania. Przekaż darowiznę:

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).