Ikona wyszukiwania

Nasze Raporty

Finansowanie przejścia na chów bezklatkowy w Europie (2022)

Raport „Finansowanie przejścia na chów bezklatkowy w Europie”, opracowany przez Instytut Europejskiej Polityki Środowiskowej (IEEP).

Pobierz (PDF 2,91MB)

Raport globalny (2021)

Rok 2021 był historycznym rokiem dla zwierząt. W tym raporcie przeczytasz, co osiągnęliśmy dla zakończenia Epoki Klatkowej, długodystansowych transportów i hodowli przemysłowej.

Pobierz (PDF 0,68MB)

Przełamując tabu (2021)

Jeśli mamy zapobiec katastrofie klimatycznej, globalne spożycie mięsa i nabiału musi się znacznie zmniejszyć - to jasny wniosek z naszego nowego raportu opublikowanego na COP26.  

Pobierz (PDF 2,43MB)

Przemysłowa hodowla ośmiornic - przepis na katastrofę (2021)

Ujawniamy osiem powodów, dla których należy natychmiast zatrzymać próby rozwoju hodowli ośmiornic. Poniżej najważniejsze wnioski z raportu (pełna wersja dostępna na życzenie).

Pobierz (PDF 0,18MB)

RAPORT NAUKOWY NA TEMAT CHOWU KLATKOWEGO LOCH (2021)

Raport na temat chowu klatkowego świń, który wręczyliśmy 21 maja 2021 roku ministrowi rolnictwa, Grzegorzowi Pudzie. 

Pobierz (PDF 2,19MB)

"Podwodne klatki, pasożyty i martwe ryby" - koszmar hodowli szkockiego łososia (2021)

Wyniki śledztwa, przeprowadzonego na 22 fermach szkockiego łososia. Poniżej skrót raportu (pełna wersja raportu dostępna na życzenie)

Pobierz (PDF 5,27MB)

Wpływ systemu żywnościowego na utratę bioróżnorodności (2021, wersja angielska)

Nasz globalny system żywnościowy jest główną przyczyną utraty bioróżnorodności. Raport Chatham House opracowany przy wsparciu fundacji Compassion in World Farming oraz UNEP (ONZ)

Pobierz (PDF 4,97MB)

Raport globalny (2020)

W 2019/2020, osoby wspierające Compassion podjęły aż 2,256,991 działań na rzecz zakończenia okrucieństwa wobec zwierząt. To nasz raport z tego, co udało się zrobić.

Pobierz (PDF 0,82MB)

Pandemia podawana na naszym talerzu (2020)

COVID-19 uwidocznił niebezpieczeństwa wiążące się z ignorowaniem potencjalnego kryzysu do czasu, kiedy się pojawi. Tymczasem nadciągają już inne kryzysy – zmiany klimatu…

Pobierz (PDF 1,76MB)

Jajka w przemyśle spożywczym, raport Eggtrack (2019)

Po raz pierwszy w Polsce publikujemy raport EggTrack, który pokazuje, w jakim stopniu firmy realizują zobowiązania dotyczące wycofywania jaj pochodzących z hodowli klatkowej. W…

Czytaj więcej
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).