Ikona wyszukiwania

Nasze Raporty

Szkodliwa fikcja. Dlaczego nie powinniśmy hodować owadów (2024)

Nasze stanowisko wobec używania owadów z hodowli jako potencjalnego źródła białka.

Pobierz (PDF 8,56MB)

Rewizja prawodawstwa UE w zakresie dobrostanu zwierząt (2024)

Dokument przedstawia nasze konkretne, precyzyjne i oparte na naukowych podstawach postulaty zmian w prawodawstwie UE.

Pobierz (PDF 1,12MB)

Przewodnik systemów lepszego dobrostanu kur niosek (2024)

Odpowiednio zaprojektowane i zarządzane alternatywne systemy bezklatkowe pozwalają ptakom wyrażać więcej ich naturalnych zachowań i mogą zapewnić wyższy poziom dobrostanu kur.

Pobierz (PDF 1,83MB)

Podgrzej pierogi, nie planetę (2024)

Czy pyszne, tradycyjne jedzenie może pomóc planecie, zwierzętom i naszemu zdrowiu? TAK! Przewodnik po małych zmianach w Twojej diecie, które mogą uratować przyszłość naszej…

Pobierz (PDF 1,29MB)

Raport EggTrack (2023)

Raport pokazuje w jakim stopniu firmy - także polskie - realizowały zobowiązania dotyczące wycofywania jaj pochodzących z hodowli klatkowej w 2023 roku.

Pobierz (PDF 5,12MB)

Raport globalny (2023)

Rok 2023 był rokiem wielu wyzwań, ale też postępu w budowaniu świata, w którym zwierzęta hodowlane będą traktowane z szacunkiem i troską. Zobacz nasze podsumowanie!

Pobierz (PDF 6,86MB)

Transport zwierząt hodowlanych w UE (2023, wersja ang. raportu)

Międzynarodowy raport pt. "Cierpienie ukryte w danych: długodystansowy transport zwierząt hodowlanych w UE" ujawnia skalę cierpienia prawie 44 milionów zwierząt hodowlanych.

Pobierz (PDF 16,79MB)

Nierozłączne - antybiotyki i hodowla przemysłowa (2023)

Przedstawiamy naukowe dowody powiązania między hodowlą przemysłową a rosnącą antybiotykoopornością, a także proponujemy rozwiązania, które pozwolą na rozwiązanie problemu.

Pobierz (PDF 5,22MB)

Śledztwo na polskich fermach pstrągów - podsumowanie (2023)

Zlecone przez nas najnowsze i pierwsze w historii tajne śledztwo na fermach pstrągów w Polsce ujawniło koszmar, w jakim żyje wiele ryb w naszym kraju, w Europie i na świecie.

Pobierz (PDF 2,15MB)

Głos dla zwierząt hodowlanych w UE (2023)

Raport analizuje głosowania europosłów i europosłanek nad przepisami mającymi na celu poprawę dobrostanu zwierząt hodowlanych w latach 2019-2023.

Pobierz (PDF 4,81MB)
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).