Ikona wyszukiwania

Działaj teraz!

Zostań częścią największego szturmu na Twitterze dla zwierząt cierpiących w transporcie. 14 czerwca 2022 r. w godzinach między 11:00 a 14:00:

  • użyj przycisków poniżej, by opublikować tweety skierowane do polskiego ministra rolnictwa,
  • przekaż dalej tweety z hashtagiem #BanLiveExports.

Tweet numer 1:

Długodystansowy transport powoduje niewyobrażalne cierpienie milionów zwierząt rocznie.

@Kowalczyk_H, wzywam do POPARCIA @EU_Health w reformie regulacji dotyczących transportu zwierząt. 🚫 #BanLiveExports 🚫

Tweet numer 2:

Miliony zwierząt cierpią w długodystansowych transportach. @Kowalczyk_H, żądamy zmian!

🚫 Zakaz eksportu zwierząt poza UE
❌ Zakaz transportu powyżej 8 godzin
🛑 Zakaz transportu nieodsadzonych zwierząt

To okrucieństwo musi się skończyć. #BanLiveExports

Tweet numer 3:

Ile jeszcze zwierząt musi ucierpieć z powodu przepisów UE dot. transportu? Ile jeszcze katastrof musi się wydarzyć?

@Kowalczyk_H, dołączam do tysięcy obywateli w całej Europie i wzywam do zakończenia długodystansowego transportu zwierząt. #BanLiveExport

Tweet numer 4:

14 czerwca wspominamy 13 000 owiec, które straciły życie na morzu podczas eksportu na statku Trust1. Transport zwierząt na duże odległości powoduje ich niewyobrażalne cierpienie. @Kowalczyk_H, posłuchaj głosu obywateli i pomóż zakończyć ten haniebny proceder! #BanLiveExports 🚫

Jeśli nie masz konta na Twitterze, nie jest za późno! Wciąż możesz je utworzyć i dołączyć do akcji. Założenie konta jest proste i darmowe. Pozwoli Ci szerzyć świadomość o losie zwierząt.

Dlaczego teraz?

Każdego roku zwierzęta hodowlane przewożone są na duże odległości w warunkach dalekich od sielankowych.

Te „Piekielne Podróże” muszą zakończyć się TERAZ. Obchodzony 14 czerwca Międzynarodowy Dzień „Stop Transportowi Żywych Zwierząt” jest idealną okazją, by dać głos milionom zwierząt i przeciwdziałać transportom na duże odległości.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek musimy wypowiedzieć się przeciwko odrażającemu traktowaniu transportowanych zwierząt. Dajmy do zrozumienia decydentom, że obywatele UE chcą raz na zawsze zakazać tego okrutnego procederu.

Obecne przepisy unijne dotyczące transportu i eksportu żywych zwierząt są przestarzałe i okrutne. Wielokrotnie śledztwa organizacji takich jak nasza ujawniały, że państwa członkowskie UE nie egzekwują przepisów – a nawet jeśli prawo jest przestrzegane, zwierzęta wciąż cierpią w okropnych warunkach.

Unia Europejska jest obecnie w trakcie przeglądu i rewizji przepisów regulujących transport żywych zwierząt w granicach UE oraz ich eksport poza Unię. 14 czerwca korzystamy z okazji, aby przypomnieć decydentom, że europejscy obywatele sprzeciwiają się okrutnemu traktowaniu zwierząt, które jest dozwolone na mocy prawa obowiązującego w UE.

Zaproś znajomych

Zachęć znajomych i bliskich do dołączenia do naszego szturmu 14 czerwca:

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).