Ikona wyszukiwania

Już 9 czerwca będziesz mieć szansę wykorzystać swój cenny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego i pomóc zwierzętom hodowlanym. Nadchodzące wybory stanowią szansę na poprawę życia milionów zwierząt, które każdego roku cierpią z powodu braku odpowiedniej ochrony prawnej.

Razem z Eurogroup for Animals, Fundacją Alberta Schweitzera, Otwartymi Klatkami i Fundacją Viva! stworzyliśmy stronę WyboryDlaZwierzat.pl, która pomoże Wam znaleźć kandydatki i kandydatów, którzy już podpisali Zobowiązanie dla zwierząt oraz wezwać tych, którzy jeszcze tego nie zrobili do przyłączenia się do grona wspierających zwierzęta. 

Rysunek krowy z zakreślonym głosem i napisami wybory dla zwierząt oraz przejdź do strony

Zobowiązanie dla zwierząt

Zobowiązanie składa się z 10 postulatów, które mają na celu powstrzymanie niepotrzebnego cierpienia zwierząt, wycofanie handlu produktami pozyskiwanymi w okrutny sposób i pomoc w ochronie bezcennej europejskiej przyrody.

  1. Zobowiązuję się do zwiększenia efektywności pracy Komisji Europejskiej na rzecz zwierząt.
  2. Zobowiązuję się powstrzymać cierpienie zwierząt podczas transportu.
  3. Zobowiązuję się do ochrony dobrostanu zwierząt wodnych.
  4. Zobowiązuję się uczynić produkcję żywności lepszą dla ludzi, zwierząt i planety.
  5. Zobowiązuję się do wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących importowanych produktów pochodzenia zwierzęcego.
  6. Zobowiązuję się przyspieszyć transformację w kierunku badań naukowych bez wykorzystania zwierząt.
  7. Zobowiązuję się walczyć o lepsze warunki dla dzikich zwierząt.
  8. Opowiadam się za zakazem hodowli zwierząt na futra i wprowadzania pochodzących z hodowli produktów futrzarskich na rynek europejski.
  9. Zobowiązuję się do wprowadzenia lepszej ochrony zwierząt towarzyszących.
  10. Zobowiązuję się do powołania komisarza UE ds. dobrostanu zwierząt.

Kto już podpisał?

Chcesz sprawdzić czy osoba, na którą chcesz głosować podpisała już Zobowiązanie lub wysłać wiadomość politykom i polityczkom, by namówić ich do opowiedzenia się po stronie zwierząt?

Jesteś osobą kandydującą do Parlamentu Europejskiego i chcesz podpisać Zobowiązanie dla zwierząt?

Czytaj więcej

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).