Ikona wyszukiwania

Początki Compassion

comp.png

Organizacja Compassion in World Farming została założona przez Petera Robertsa w Anglii w 1967 r. Był to czas rozwoju intensywnego chowu zwierząt, ale osobom takim jak Peter i jego żona Anna trudno było zaakceptować stosowane w tym systemie metody. Peter był zwykłym człowiekiem, ale z niezwykłą wizją. W czasie, gdy rolnictwo kierowało się w stronę industrializacji, on dostrzegał drogę do świata, w którym ludzie mogą się żywić w sposób humanitarny i zrównoważony.

Peter Roberts

Niestety, żadna z działających wówczas organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt nie chciała podjąć tematu chowu przemysłowego. Nie pozostało więc nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. To był początek Compassion in World Farming. Peter Roberts kierował organizacją od samego początku aż do swojej emerytury w 1997 roku - przez 24 lata. W 2002 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w poprawie losu zwierząt hodowlanych. Order otrzymał z rąk Królowej Elżbiety II.

peter_roberts_mbe.jpg

Na początku wszystko skupiało się w małym biurze urządzonym w domu Robertsów; obecnie oddziały i przedstawicielstwa CIWF znajdują się w 13 krajach. W roku 2013 w Warszawie otwarte zostało polskie biuro.

Czytaj więcej

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).