Search icon

Początki Compassion

comp.png

Organizacja Compassion in World Farming została założona przez Petera Robertsa w Anglii w 1967 r. Był to czas rozwoju intensywnego chowu zwierząt, ale osobom takim jak Peter i jego żona Anna trudno było zaakceptować stosowane w tym systemie metody. Peter był zwykłym człowiekiem, ale z niezwykłą wizją. W czasie, gdy rolnictwo kierowało się w stronę industrializacji, on dostrzegał drogę do świata, w którym ludzie mogą się żywić w sposób humanitarny i zrównoważony.

Peter Roberts

Niestety, żadna z działających wówczas organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt nie chciała podjąć tematu chowu przemysłowego. Nie pozostało więc nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. To był początek Compassion in World Farming. Peter Roberts kierował organizacją od samego początku aż do swojej emerytury w 1997 roku - przez 24 lata. W 2002 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w poprawie losu zwierząt hodowlanych. Order otrzymał z rąk Królowej Elżbiety II.

peter_roberts_mbe.jpg

Na początku wszystko skupiało się w małym biurze urządzonym w domu Robertsów; obecnie oddziały i przedstawicielstwa CIWF znajdują się w 13 krajach. W roku 2013 w Warszawie otwarte zostało polskie biuro.

Czytaj więcej