Ikona wyszukiwania

Rzeźnia w Bejrucie zamknięta!

News Section Icon Opublikowane 24.11.2014

Udało się! Rzeźnia w Bejrucie została zamknięta. To największa rzeźnia w tym mieście i trafiały do niej zwierzęta także z Europy. Kończyły tam swoje życie w strachu i cierpieniu.

W zeszłym roku opublikowaliśmy film, który pokazywał, jak są tam one traktowane. Były bite, ciągnięte po ziemi, podwieszane na długi czas za nogi, zanim podcięto im gardła.

Poparcie społeczne

Ponad 130 000 osób w całej Europie podpisało się pod naszą petycją wzywającą do zamknięcia tej rzeźni. Spotkaliśmy się z przedstawicielami libańskiej ambasady, którzy byli zaskoczeni liczbą maili, jakie otrzymali w tej sprawie i obiecali skontaktować się z władzami Libanu. Udało nam się także spotkać z jednym z posłów Parlamentu Europejskiego, który wymusił na ministrze rolnictwa skontrolowanie tego miejsca. Minister określił warunki tam panujące jako katastrofalne!

Bezpieczeństwo żywności

Libański minister zdrowia oznajmił niedawno, że jedne z najlepszych krajowych restauracji i supermarketów sprzedawały zakażone mięso. Ślady prowadziły do rzeźni Karantina, a warunki, jakie tam panowały, miały na to zdecydowanie wpływ.

Siła Waszego poparcia

Oprócz oficjalnych działań zmierzających do zamknięcia tego miejsca, zbieraliśmy także podpisy pod petycją – dlatego teraz bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. To również dzięki Wam udało się zamknąć tę rzeźnię. Krzysztof Mularczyk, prezes CIWF Polska, powiedział:

Dziękuję każdej osobie, która wsparła naszą akcję. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się doprowadzić do podjęcia konkretnych działań przez rząd Libanu. Ale dalej będziemy w kontakcie z władzami tego kraju, żeby się upewnić, że prawdziwe i stałe zmiany naprawdę są możliwe.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).