Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 02.01.2024

2023 rok był czasem wielu wyzwań w pracy na rzecz zwierząt hodowlanych. Ale dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu osób wspólnie z nami działających dla zwierząt mogliśmy osiągnąć ważne postępy.

Okładka raportu rocznego 2023 z pyskiem krowy na czarnym tle

Zobacz, jak wiele udało się zdziałać! Pobierz nasz najnowszy raport z działań w 2023 roku klikając w okładkę lub przeczytaj rozszerzoną wersję na naszej stronie internetowej ciwf.pl/Raport2023.

2023 rok: kluczowe sukcesy

  • Razem z Otwartymi Klatkami zebraliśmy 255 619 podpisów pod petycją do polskiego ministra rolnictwa o poparcie dla zakończenia hodowli klatkowej. Nasza petycja ma już status historycznej: jest najchętniej podpisywaną petycją dla zwierząt hodowanych na pożywienie w historii Polski!
  • Przeprowadziliśmy tajne śledztwo na polskich fermach pstrągów, ujawniając haniebne warunki, w których ryby są hodowane, transportowe i zabijane, a następnie docierając z przekazem o tym śledztwie do kluczowych polskich i europejskich mediów.
  • Otrzymaliśmy poparcie dla naszych siedmiu postulatów od aż siedmiu partii politycznych, w tym Platformy Obywatelskiej i Polski2050. Partie zadeklarowały, że chcą wycofania hodowli klatkowej czy moratorium na fermy przemysłowe.
  • 150 milionów zwierząt otrzyma lepsze życie dzięki zmianom w firmach spożywczych! Zabezpieczyliśmy nowe, ważne zobowiązania, które poprawią warunki hodowli między innymi kur niosek i kurczaków hodowanych na mięso.

A to tylko kilka osiągnięć, które były możliwe dzięki naszej pracy i ogromnemu zaangażowaniu osób, które wspierają nasze działania.

Bez Was to nie byłoby możliwe

Serdecznie dziękujemy Wam za wyjątkowo intensywne wspieranie pracy na rzecz zwierząt: przez podpisywanie petycji, wysyłanie maili do polityków i firm, udzielnie wsparcia finansowego, mówienie o sytuacji zwierząt hodowlanych nawet wtedy, gdy jest to niewygodne.

Razem jesteśmy potężną, pozytywną siłą, która nie ustanie w działaniu dla dobra zwierząt hodowlanych!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).