Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 03.07.2024

W lipcu wybrani przez nas Europosłowie i Europosłanki spotykają się w Brukseli, by rozpocząć nowe kadencje i objąć nowe stanowiska. Postanowiliśmy wykorzystać tę sytuację, aby pokazać im jak ważne dla obywatelek i obywateli UE jest podtrzymanie demokratycznych fundamentów Unii oraz doprowadzenie do Końca Epoki Klatkowej.

Polskie śledztwo w Brukseli

2 lipca na 37 stacjach brukselskiego metra zawisły nasze billboardy skierowane do posłów i posłanek Parlamentu Europejskiego apelujące o uznanie woli większości obywateli i obywatelek Europy, którzy popierają przejście na hodowlę bezklatkową.

Plakat w metrze w Brukseli z wezwaniem do końca hodowli klatkowej i zdjęciem świni w klatce

Na brukselskich billboardach znalazły się zdjęcia ze śledztwa przeprowadzonego w 2022 roku na polskich oraz włoskich fermach świń. Smutnym spojrzeniom świń w klatkach towarzyszą wyniki opublikowanego w zeszłym roku Eurobarometru, które jasno potwierdzają, że większość Europejek i Europejczyków popiera wprowadzenie zakazu hodowli klatkowej w UE.

Większość, która wybrała nowych posłów i posłanki opowiada się także za działaniami mającymi na celu poprawić życie zwierząt hodowlanych w Europie. Politycy i polityczki powinni uszanować demokratyczne podstawy UE i wcielić w życie reformy, których domagają się Europejki i Europejczycy.

Plakat w metrze w Brukseli z wezwaniem do końca hodowli klatkowej i zdjęciem świni w klatce

Według Eurobarometru obywatele i obywatelki Europy są zgodni w kwestii potrzebnych reform prawa dotyczącego zwierząt hodowlanych:

  • 89% z nich popiera przejście na hodowlę bezklatkową,
  • 90% chce etycznego traktowania zwierząt hodowlanych,
  • aż 94% uważa, że zapewnienie zwierzętom wystarczającej przestrzeni do poruszania się, leżenia i wstawania jest ważne.

Wasza rola w walce o Koniec Epoki Klatkowej

Potrzebujemy Waszej pomocy, by dotrzeć do posłów i posłanek i uświadomić im ogromne poparcie społeczne dla Końca Epoki Klatkowej oraz przypomnieć im o demokratycznych podstawach Unii Europejskiej.

Pomóż nam podając dalej nasze posty i oznaczając konta:

  • @Europarl_EN (Parlament Europejski), @EU_Commission (Komisja Europejska) i @EUCouncil (Rada Unii Europejskiej) na X (dawniej Twitter),
  • @European Parliament i @European Commission na Facebooku.

Proponowana treść posta:

Czy wiesz, że 9 z 10 obywateli UE chce zakazu chowu klatkowego? 🐔🚫 Pozwaliśmy @EU_Commission w imieniu pozbawionych głosu zwierząt 🐄🐖 oraz milionów obywateli EU, którzy wspierają tę reformę prawa. Nie spoczniemy, dopóki wszystkie klatki nie będą puste. 🐥💚️ #EndtheCageAge

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).