Ikona wyszukiwania

Głosowanie w PE: liczymy na polskich eurodeputowanych

News Section Icon Opublikowane 09.06.2021

Parlamento-europeo.jpg

Już  jutro, 10 czerwca, Parlament Europejski zagłosuje nad Rezolucją w sprawie Końca Epoki Klatkowej. Została ona opracowana przez Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która wsparła transformację w stronę chowu bezklatkowego. Głosowanie nie ma wiążącego charakteru, ale jego wynik może wpłynąć na decyzję Komisji Europejskiej, która zostanie wydana wraz z końcem czerwca. Dlatego zależy nam, by Parlament Europejski powiedział zdecydowane „tak” Końcowi Epoki Klatkowej.

Co robimy?

Musimy upewnić się, że polscy europarlamentarzyści i europarlamentarzystki poprą wycofanie klatek, które są przyczyną cierpienia setek milionów zwierząt w całej Unii Europejskiej. Ta zmiana będzie dotyczyła także Polski. Dlatego zachęcamy do wysyłania e-maili z argumentami na rzecz Końca Epoki Klatkowej na adresy wybranych europosłów i europosłanek. Nie możemy pozwolić, by podpisy prawie 1 400 000 obywateli państw UE, którzy nie zgadzają się na trzymanie zwierząt w klatkach, zostały zignorowane przez Parlament Europejski.

Poza akcją e-mailową, polskie biuro Compassion kontaktuje się telefonicznie z biurami polskich europosłów i europosłanek, przekonując ich do głosu „za”  naszą inicjatywą.

Kolejny wyraz wsparcia

Wygrane głosowanie plenarne w Parlamencie Europejskim byłoby kolejnym wyrazem wsparcia dla Końca Epoki Klatkowej. W lutym tego roku ponad 140 znanych naukowców, w tym słynna etolożka dr Jane Goodall, zaapelowało do UE o zaprzestanie stosowania klatek w hodowli zwierząt. Miesiąc później czołowi producenci i sprzedawcy żywności, w tym Unilever, Nestlé, Barilla, Ferrero i Mondelēz potwierdzili, że przyszłość bez klatek jest możliwa i wezwali UE do podjęcia działań. Swoje poparcie wyraziły też organizacje pozarządowe działające na rzecz zrównoważonej żywności i rolnictwa, ochrony środowiska oraz zdrowia publicznego, a także Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Weterynarii (IVSA).

Liczymy, że 10 czerwca eurodeputowani pójdą za głosem naukowców oraz obywateli, pokazując zdecydowane wsparcie dla Końca Epoki Klatkowej.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).