Search icon

2019: najnowsze śledztwo na fermach

Compassion in World Farming odwiedziło ostatnio trzy włoskie fermy królików hodowlanych. Po raz kolejny śledztwo potwierdziło to, o czym wielokrotnie mówiły europejskie organizacje ochrony zwierząt: króliki trzymane są w ogromnym stłoczeniu w klatkach bateryjnych, w potwornych warunkach. Każdy królik żyje na przestrzeni mniejszej niż kartka papieru A4. Nie mogą się wyprostować, biegać ani wyrażać swoich nautralnych zachowań.

Życie w klatce to nie życie

conigli3-k6AE-U31101418705557h0-656x492@Corriere-Web-Sezioni.jpg

Opublikowane materiały dowodzą tego, co w ostatnich latach udokumentowały organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt: wszystkie systemy klatkowe stosowane w wielu krajach UE są równie okrutne. Poprzednie śledztwa, przeprowadzone przez Compassion i Animal Equality, dotyczą hodowli w wielu innych państwach członkowskich.

Króliki zwierzęciem najczęściej hodowanym w klatkach w Europie. W klatce się rodzą i pozostają w niej do momentu, w którym są zabijane. Życie za kratami, bez dostępu do światła słonecznego, świeżego powietrza, bez możliwości poruszania się w naturalny sposób, to nie życie. To przerażające cierpienie, które ma miejsce w całej Unii Europejskiej. Musimy to zatrzymać.

Action Icon
Zakończ Epokę Klatkową

Działaj razem z nami i pomóż zakończyć Epokę Klatkową w Unii Europejskiej. Podpisz Europejską Inicjatywę Obywatelską przeciwko klatkom w hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich.

Chcę podpisać inicjatywę

Koniec Epoki Klatkowej

Po publikacji tego najnowszego materiału 145 organizacji pozarządowych domaga się zakazu stosowania wszystkich klatek w hodowli zwierząt gospodarczych, w tym klatek dla królików hodowanych na mięso. Zamierzamy zebrać 1 milion podpisów do września 2019 roku, by tym samym wezwać Komisję Europejską do podjęcia działań w celu wprowadzenia przepisów zakazujących stosowania klatek w całej UE.

W 2017 roku Parlament Europejski przyjął sprawozdanie, w którym uznano jałowe klatki bateryjne za system nieodpowiedni. Była to zasługa wielu obywateli UE, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie i oburzenie tym, w jaki sposób hodowane są króliki. Mimo to, jak pokazuje nasze najnowsze śledztwo, nic się nie zmieniło. Miliony królików nadal cierpią.

Liczby

W samej Unii Europejskiej każdego roku hoduje się w klatkach ponad 300 milionów zwierząt. Ponad 100 milionów z nich to króliki.