Ikona wyszukiwania

2019: najnowsze śledztwo na fermach

Compassion in World Farming odwiedziło ostatnio trzy włoskie fermy królików hodowlanych. Po raz kolejny śledztwo potwierdziło to, o czym wielokrotnie mówiły europejskie organizacje ochrony zwierząt: króliki trzymane są w ogromnym stłoczeniu w klatkach bateryjnych, w potwornych warunkach. Każdy królik żyje na przestrzeni mniejszej niż kartka papieru A4. Nie mogą się wyprostować, biegać ani wyrażać swoich nautralnych zachowań.

Życie w klatce to nie życie

conigli3-k6AE-U31101418705557h0-656x492@Corriere-Web-Sezioni.jpg

Opublikowane materiały dowodzą tego, co w ostatnich latach udokumentowały organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt: wszystkie systemy klatkowe stosowane w wielu krajach UE są równie okrutne. Poprzednie śledztwa, przeprowadzone przez Compassion i Animal Equality, dotyczą hodowli w wielu innych państwach członkowskich.

Króliki zwierzęciem najczęściej hodowanym w klatkach w Europie. W klatce się rodzą i pozostają w niej do momentu, w którym są zabijane. Życie za kratami, bez dostępu do światła słonecznego, świeżego powietrza, bez możliwości poruszania się w naturalny sposób, to nie życie. To przerażające cierpienie, które ma miejsce w całej Unii Europejskiej. Musimy to zatrzymać.

Action Icon
Zakończ Epokę Klatkową

Działaj razem z nami i pomóż zakończyć Epokę Klatkową w Unii Europejskiej. Podpisz Europejską Inicjatywę Obywatelską przeciwko klatkom w hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich.

Chcę podpisać inicjatywę

Koniec Epoki Klatkowej

Po publikacji tego najnowszego materiału 145 organizacji pozarządowych domaga się zakazu stosowania wszystkich klatek w hodowli zwierząt gospodarczych, w tym klatek dla królików hodowanych na mięso. Zamierzamy zebrać 1 milion podpisów do września 2019 roku, by tym samym wezwać Komisję Europejską do podjęcia działań w celu wprowadzenia przepisów zakazujących stosowania klatek w całej UE.

W 2017 roku Parlament Europejski przyjął sprawozdanie, w którym uznano jałowe klatki bateryjne za system nieodpowiedni. Była to zasługa wielu obywateli UE, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie i oburzenie tym, w jaki sposób hodowane są króliki. Mimo to, jak pokazuje nasze najnowsze śledztwo, nic się nie zmieniło. Miliony królików nadal cierpią.

Liczby

W samej Unii Europejskiej każdego roku hoduje się w klatkach ponad 300 milionów zwierząt. Ponad 100 milionów z nich to króliki.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).