Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 04.12.2023

Rozpoczynamy akcję wysyłania bezpośrednich wiadomości mailowych do rządu Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii z żądaniem powstrzymania otwarcia planowanej fermy ośmiornic. Przyłącz się!

Na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii planowana jest budowa ogromnej fermy ośmiornic, zagrażającej dobrostanowi tych inteligentnych stworzeń. Rząd Wysp nie zareagował na wysłany przez nas list podpisany przez 75 organizacji i osób publicznych sprzeciwiający się powstaniu fermy. 

By nie dopuścić do zrobienia z ośmiornic kolejnej ofiary masowego wyzysku jakim jest hodowla przemysłowa potrzebujemy Waszej pomocy. Władze Wysp Kanaryjskich muszą zrozumieć jak wielka jest skala sprzeciwu przeciwko planowanej fermie.

Ośmiornica w bogatym naturalnym środowisku

Wystarczy kilka kliknięć, aby wysłać wiadomość do prezydenta Fernando Clavijo Batlle i innych kluczowych zainteresowanych stron, wzywając ich do odrzucenia planów budowy fermy ośmiornic.

Jeśli ferma powstanie nawet milion ośmiornic może być trzymanych rok co roku w stresujących warunkach, stłoczone na zbyt małej przestrzeni. Tego typu stres może prowadzić do aktów agresji i kanibalizmu. Dodatkowo, barbarzyńskie praktyki stosowane na farmie, takie jak wykorzystywanie zawiesiny lodowej do uboju, niosą ze sobą niewyobrażalne cierpienie tych niezwykłych zwierząt.

Ośmiornica w wodzie z rybami

Niehumanitarne traktowanie ośmiornic to nie jedyny problem. Zagrożone są także lokalne społeczności i branża turystyczna – zanieczyszczenia, które mogą generować fermy ośmiornic będą w stanie zniszczyć malownicze otoczenie, które zapewnia ich utrzymanie.

Ponadto, powstanie fermy nadwyrężyłoby także zasoby naszej planety, ponieważ do wykarmienia ośmiornic hodowlanych konieczne jest pozyskiwanie dużych ilości ryb lub innych organizmów morskich, co przyczynia się do przełowienia oceanów.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).