Ikona wyszukiwania

Nasz głos w debacie ONZ

News Section Icon Opublikowane 26.07.2023

Philip Lymbery siedzący przyz biurku na wydarzeniu ONZ

Philip Lymbery, międzynarodowy prezes Compassion in World Farming, przemawiał na organizowanym w Rzymie przez ONZ wydarzeniu podsumowującym ostatnie dwa lata działań na rzecz naprawy systemu żywnościowego - Food Systems Summit + 2 Stocktaking Moment. W swoim wystąpieniu podkreślał powagę sytuacji, w jakiej znajdziemy się, jeżeli nie porzucimy hodowli przemysłowej i nie zmienimy globalnego systemu produkcji żywności:

Bez zmian żywnościowych nie uda nam się osiągnąć Celów Zrównoważonego Rozwoju i przegramy ze zmianami klimatycznymi. Myślę, że ludzkość stoi właśnie przed wyborem jednej z dwóch opcji – wyginięcia lub regeneracji. Nadzieję dają mi słowa Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa, który niezmiennie wzywa do transformacji systemów żywnościowych i zakończenia bezmyślnej wojny prowadzonej z naszą planetą”.

Philip Lymbery brał udział w sesji Stakeholder Roundtable skupiającej się na programie transformacji globalnego systemu żywnościowego i tym jak wpisuje się on w programy regionalne i krajowe. Jako były czempion ONZ ds. systemów żywnościowych przekazywał swoje doświadczenia i wypracowane praktyki w dyskusji o utworzeniu spójnego i ustrukturyzowanego planu działania na poziomie globalnym.

UN +2 Stocktaking Moment

„Wierzę, że musimy rozważyć jak najszybsze odejście od hodowli przemysłowej zwierząt. Ten system krzywdzi rodzinne gospodarstwa, marginalizowane grupy, ludzi bez władzy politycznej, osoby w kryzysie ubóstwa, zagrożone społeczności i zwierzęta – zarówno udomowione jak i dzikie” – przekonywał zgromadzonych.

„Wzmocnienie wpływów Szczytu Systemów Żywnościowych ONZ pomoże w transformacji systemów żywnościowych. Światowi przywódcy muszą ustalić wspólny i przejrzysty plan ratunkowy dla naszego systemu żywności, by zapewnić zdrową przyszłość dla zwierząt, ludzi i Ziemi” – dodał Philip Lymbery.

Na sesji głos zabrali m.in. przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, grup młodzieżowych i kobiecych oraz ludności rdzennych. Ich unikatowe perspektywy na funkcjonowanie systemów żywnościowych stanowiły cenny wkład w dyskusję na temat programów omawianych podczas Szczytu.

Lipcowe wydarzenie zbiega się w czasie z nową fazą kampanii END.IT, skupiającą się na podnoszeniu świadomości negatywnych skutków zdrowotnych hodowli przemysłowej. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszej nowej broszurze.

Podpisz i udostępnij naszą petycję na END.IT nawołującą światowych przywódców do wprowadzenia planu ratunkowego dla naszego systemu żywnościowego - dla zwierząt, dla ludzi i dla Ziemi!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).