Ikona wyszukiwania

To nie „Sukcesja”: Brian Cox dołącza do naszych Wizjonerów

News Section Icon Opublikowane 27.03.2023

Dziś premierę ma czwarty sezon „Sukcesji”, obsypanego nagrodami serialu HBO, który wszyscy i wszystkie w polskim zespole Compassion śledzimy z zapartym tchem. Tym bardziej cieszymy się, że Brian Cox – odtwórca głównej roli magnata medialnego Logana Roya – dołączył do grona naszych Wizjonerów i Wizjonerek!

Brian Cox popiera naszą Wizję

Podczas gdy serialowy Logan Roy walczy wraz ze swoimi dziećmi o władzę nad rodzinną korporacją, grający go Brian Cox walczy o dobro zwierząt i przyszłość planety.

Brian Cox
Brian Cox ©David Ho

Nagrodzony w 2020 roku Złotym Globem szkocki aktor dołączył właśnie do rosnącej grupy ponad 250 wybitnych naukowców i naukowczyń oraz osobistości świata kultury, mediów i spotu, którzy poparli i podpisali naszą „Wizję sprawiedliwego rolnictwa i systemu żywnościowego”.

Zasilił tym samym grono składające się między innymi z dr Jane Goodall, profesora Petera Singera, profesora Raja Patela, profesora Carla Safiny czy profesora Fransa de Waala.

Zagrożenie katastrofą klimatyczną rośnie, ale nasi liderzy mogą wprowadzić zmiany, które rozprawią się z jej źródłem – jednym z nich są niezrównoważone i okrutne praktyki rolnicze. Podpisałem Wizję Compassion in World Farming, by wezwać przywódców do wdrożenia pozytywnej polityki żywnościowej i rolnej, która ochroni naszą planetę i jej cenne zasoby, zmniejszy cierpienie zwierząt i ludzi oraz zapewni, że przyszłe pokolenia nie będą głodować

– mówi Brian Cox, szkocki aktor znany z serialu „Sukcesja” i hollywoodzkich filmów takich „Braveheart. Waleczne serce”, „Rushmore”, „Tożsamość Bourne’a” czy „Troja”.

Nasza wizja sprawiedliwego rolnictwa

Okładka raportu Wizja sprawiedliwego rolnictwa i systemu żywnościowego

Nasza wizja, którą przedstawiliśmy w dokumencie „Wizja sprawiedliwego rolnictwa i systemu żywnościowego”, wyraża dążenie do przyjęcia na całym świecie polityki żywnościowej i rolnej, która szanuje i chroni interesy ludzi, zwierząt i planety.

Przedstawia szereg postulatów, które należy wdrożyć systemowo na całym świecie, by zakończyć zupełnie zbędne cierpienie zwierząt, dewastację planety oraz marnotrawstwo żywności prowadzące do głodu.

Nasze postulaty w Wizji to:

  • dobre zdrowie dzięki zapewnieniu powszechnego dostępu do wystarczających ilości pełnowartościowej żywności,
  • zrównoważone metody produkcji rolnej, dające źródło utrzymania na obszarach wiejskich i łagodzące ubóstwo,
  • ochrona planety i jej cennych zasobów: gleby, wody, lasów i różnorodności biologicznej, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń pochodzących z rolnictwa,
  • humanitarne metody hodowli promujące zdrowie i naturalne zachowania zwierząt, jako istot czujących oraz nie powodujące u nich bólu i cierpienia,
  • redukcja spożycia produktów zwierzęcych w populacjach o wysokiej konsumpcji dla osiągnięcia celów środowiskowych, zdrowotnych i zrównoważonego rozwoju.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za los planety

To nie pierwszy raz, gdy Brian Cox wspiera działania Compassion. W listopadzie 2022 roku aktor poparł kampanię END.IT, w której wzywamy do uchwalenia Globalnego Porozumienia ONZ w sprawie zmiany systemu produkcji żywności i zatrzymania hodowli przemysłowej – największej przyczyny cierpienia zwierząt na świecie.

Tym razem szkocki aktor poszedł o krok dalej i wyraził swoje poparcie dla naszej wizji przyszłości żywności.

Jestem zachwycona, że gwiazda takiego formatu jak Brian Cox zdecydowała się poprzeć naszą Wizję rolnictwa i dołączyć do naszej kampanii. Brian Cox podziela naszą Wizję przyszłego świata, w którym zwierzęta nie będą musiały cierpieć, dzieci nie będą głodne czy skazane na tanie jedzenie o niskiej wartości odżywczej, a planeta nie będzie dewastowana przez niezrównoważone praktyki rolnictwa przemysłowego

– mówi Małgorzata Szadkowska, prezeska polskiego oddziału naszej fundacji.

To naprawdę budujące, że takie tematy są dziś podnoszone przez światowej sławy aktorów jako palące problemy, które trzeba rozwiązać systemowo i to jak najszybciej. To, co kładziemy na naszym talerzu już dawno przestało być prywatną sprawą – wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za los planety i tego, co pozostawimy kolejnym pokoleniom

– dodaje Małgorzata Szadkowska.

Podczas gdy serialowy Logan Roy zrobi wszystko, by wygrać grę o władzę i pieniądze, my w Compassion, przy wsparciu takich gwiazd jak Brian Cox, zrobimy to, co w naszej mocy, by doprowadzić do stworzenia świata bez cierpienia zwierząt oraz niszczenia naszej planety.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).