Ikona wyszukiwania

Compassion na kongresie Nowej Lewicy

News Section Icon Opublikowane 10.10.2021

Lewica0

W sobotę 9 października nasza fundacja gościła na kongresie zjednoczeniowym Nowej Lewicy. Zostaliśmy zaproszeni tam wraz z kilkoma innymi organizacjami pozarządowymi, które prezentowały polityczkom i politykom to, o co walczy dziś społeczeństwo obywatelskie. Naszym głównym celem było oczywiście przedstawienie sytuacji zwierząt hodowlanych oraz sposobów, w jaki możemy zmieniać ją na lepsze.

Polityczki i politycy wobec zwierząt

Od samego początku kongresu mogliśmy rozmawiać i przekonywać do naszych postulatów lokalnych i krajowych działaczy Nowej Lewicy. Na naszym stoisku mogli oni otrzymać i przeczytać materiały, dotyczące naszych najważniejszych kampanii: Koniec Epoki Klatkowej, Farmagedon, przeRYBAne czy Stop Transportowi Żywych Zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się raport dotyczący Końca Epoki Klatkowej.

Lewica2
Lewica3

Działacze i działaczki partii mogli podpisywać na stoisku deklarację wsparcia dla zakazu hodowli klatkowej: zrobiło to w trakcie kongresu prawie 100 osób. Motywacje były różne: wspomnienia z dzieciństwa na wsi, złe doświadczenia z fermami przemysłowymi w swojej okolicy czy wyniesiona z praktyki weterynaryjnej wiedza o tym, jak bardzo cierpią trzymane w klatkach zwierzęta. Jeden z podpisujących powiedział nam, że robi to dla wnuczki, która chciałaby żyć w świecie, w którym zwierzęta nie będą skazane na życie w takich warunkach.

Lewica4

Proponowaliśmy również polityczkom i politykom wspierającym zakaz hodowli klatkowej fotografowanie się z planszą „Koniec Epoki Klatkowej”. Zdecydowało się na to kilkoro obecnych na kongresie posłanek, posłów oraz eurodeputowanych, wśród nich: Łukasz Kohut, Katarzyna Kotula, Katarzyna Kretkowska, Joanna Senyszyn oraz Adrian Zandberg.  

Lewica5

Koniec Epoki Klatkowej w programach najważniejszych polskich partii?

Szczególnie cieszy nas, że wsparcie dla zakazu hodowli klatkowej i pozostałych naszych kampanii okazało się w trakcie kongresu ponadpartyjne, ponadfrakcyjne i ponadpokoleniowe. Liczymy, że przekształci się to w konkretne polityczne propozycje. Zakaz hodowli klatkowej i odchodzenie od hodowli przemysłowej jako główne postulaty najważniejszych polskich partii politycznych? To przyszłość, jakiej chcemy i na jaką na takich wydarzeniach pracujemy.  

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).