Ikona wyszukiwania

Subway przystępuje do European Chicken Commitment!

News Section Icon Opublikowane 11.08.2021

Shutterstock 1228945870

To naprawdę dobra informacja. Subway, największa na świecie sieć restauracji szybkiej obsługi, przystępuje do European Chicken Commitment (ECC). Zobowiązanie dotyczy wszystkich kurczaków w łańcuchu dostaw Subwaya w Europie - a zatem także w Polsce. To kolejne ważne zobowiązanie biznesu w ostatnich miesiącach - niedawno informowaliśmy was o tym, że do ECC dołączył Carrefour Polska.

To również nie pierwsze ważne zobowiazanie Subway. Nasz zespół Food Business od wielu lat współpracuje z Subway w zakresie polityki firmy dotyczącej dobrostanu zwierząt. Jeszcze w 2010 roku Subway podjął zobowiązanie, że w swoich produktach w całej Europie będzie zaopatrywał się wyłącznie w jaja z wolnego wybiegu.

Do czego zobowiązał się Subway?

European Chicken Commitment wymaga od firm zapewnienia większej przestrzeni dla każdego ptaka, naturalnego światła, grzęd i podłoży do dziobania oraz, co najważniejsze, wykorzystania w hodowli wolniej rosnących ras kurczaków, co ma fundamentalne znaczenie dla dobrostanu i zdrowia kurczaków.

Subway zobowiązał się do przestrzegania tych zasad najpóźniej od 2026 roku.

Kurczaki o wyższym poziomie dobrostanu to przyszłość

Jestem zachwycona, że gigant gastronomii, jakim jest Subway, zobowiązał się do przejścia na kurczaki o wyższym poziomie dobrostanu w całej Europie.
Wspólne działanie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Gdy coraz więcej globalnych marek takich jak Subway przystępuje do ECC, daje to wyraźny sygnał dla branży, że kurczaki o wyższym poziomie dobrostanu to przyszłość. Działanie w oparciu o te zobowiązania jest kluczowym kolejnym krokiem, dlatego nie możemy się doczekać współpracy z Subway nad ich planem i harmonogramem zmian

- komentuje dr Tracey Jones, nasza Globalna Dyrektor działu Food Business.

Polska jest największym producentem kurczaków mięsnych w Europie i przemysłowa hodowla tych ptaków ma swoje poważne konsekwencje dobrostanowe dla zwierząt i dla środowiska, a więc na obszarach, gdzie buduje się takie fermy. Cieszy mnie, że troska o los zwierząt staje się coraz ważniejszą kwestią dla sieci handlowych i gastronomicznych

– dodaje Małgorzata Szadkowska, prezeska polskiego oddziału fundacji Compassion in World Farming.

Wszystkie szczegóły dotyczące zobowiązania European Chicken Commitment można znaleźć na stronie https://welfarecommitments.com/letters/europe/pl/. Informacja prasowa Subway o dołączeniu do ECC dostępna jest na stronie Subway.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).