Ikona wyszukiwania

Pocztówki z Polski

News Section Icon Opublikowane 17.12.2020

Połowa grudnia 2020 roku. W świetle dnia pluszowy karp pojawia się pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chwilę później przechadza się po warszawskich Łazienkach i fotografuje się pod pomnikiem Chopina. Wreszcie trafia pod palmę przy rondzie de Gaulle'a i pod centralny punkt miasta – Pałac Kultury. Co się stało? Co skłoniło go do tego przedświątecznego spaceru?

POCZTOWKA MIN

Niestety, to samo, co i w ubiegłych latach. Cel spaceru karpia Krzysia jest rokrocznie ten sam: zwrócenie uwagi na cierpienie żywych karpi, które są sprzedawane na targowiskach i w sklepach. To ciąg dalszy naszej świątecznej odsłony kampanii przeRYBAne. 

POCZTOWKA PALMA

Nie chcemy, by gehenna karpi pozostawała symbolem polskich świąt. To powinien być czas radosny dla wszystkich. Również dla tych czujących, inteligentnych zwierząt, które zamiast tego cierpią na stoiskach handlowych, przetrzymywane często w basenach w nadmiernej ciasnocie i bez odpowiedniej ilości wody.

POCZTOWKA LAZ

Pod Ministerstwem Rolnictwa z karpiem Krzysiem nie chciał rozmawiać nikt. Więcej przychylnych uczuć wzbudził w warszawskich Łazienkach czy w okolicach Pałacu Kultury, gdzie kolejne osoby obiecywały nam, że wesprą nas w walce o zakończenie świątecznych męczarni polskich karpi.

POCZTOWKA CHOP

W tym roku działamy w tej sprawie dwutorowo. Napisaliśmy list do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym wzywamy ich do zaangażowania odpowiednich służb do kontroli tegorocznej sprzedaży karpi. To rozwiązanie tymczasowe, które jest potrzebne w tym roku, w którym sprzedaż żywego karpia niestety już ruszyła.

POCZTOWKA PALAC

Karp Krzyś ma jedno życzenie: chce, by jego kolejne spacery były już tylko okazją do świętowania. Zarówno Krzyś jak i my uważamy, że ostatecznym rozwiązaniem problemu cierpienia żywych karpi byłby zakaz sprzedaży żywych ryb w Polsce. W związku z tym nadal wraz z karpiem Krzysiem prosimy o podpisywanie w tym celu petycji do ministra rolnictwa, Grzegorza Pudy. To sposób na to by sprawić, by kolejne święta były o wiele weselsze. Dla wszystkich.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).