Ikona wyszukiwania

W polsce o rybach mówimy przez cały rok!

News Section Icon Opublikowane 28.08.2020

Pierwsze dni września to koniec lata i wakacji. Tegoroczne urlopy były jednak trochę inne ze względu na pandemię, a my sami wakacyjnie nie zwolniliśmy tempa i uznaliśmy, że lato to właśnie dobry moment, żeby poruszyć znowu temat ryb. W Polsce zwykle mówi się o życiu ryb przy okazji grudniowej gehenny karpia, my jednak zajmujemy się losem tych czujących zwierząt przez cały rok. A ze względu na globalne ograniczenia podróży wiele osób wybrało się na urlopy nad polskie morze, gdzie częstym daniem były właśnie ryby.

Sea Bream Shutterstock 550147132 Copy

Coraz więcej ludzi w Polsce zwraca uwagę na to, by produkty, które kupują, nie pochodziły ze źródeł przyczyniających się do cierpienia zwierząt. Pomagają w tym odpowiednie oznakowania i pewnie kojarzysz certyfikaty umieszczone na produktach rybnych. Na początku wakacji, jeszcze w czerwcu, przeprowadziliśmy badanie opinii publicznej w Polsce i zapytaliśmy o ochronę ryb. Czego się dowiedzieliśmy? Prawie 80% Polaków i Polek uważa, że można wiele poprawić, a systemy certyfikacji powinny podejmować kroki w celu wzmocnienia dobrostanu ryb lub wprowadzić nowe kryteria tam, gdzie ich brakuje.

Zbadaliśmy dotychczasowe kryteria i odkryliśmy szokującą prawdę: certyfikaty wcale nie chronią ryb, a nawet pozwalają na strzelanie do dzikich zwierząt, takich jak foki! W związku z tym w lipcu poprosiliśmy Was o pomoc i zaapelowanie do dyrektorów organizacji certyfikujących, aby zmienili swoje kryteria.

Ponad 68 000 Emaili W Mojej Obronie

Po pierwszych tygodniach akcji mamy świetną wiadomość! 68 000 – tylu i tyle z Was wysłało emaile! To jednak nie koniec tej akcji, a nasze rozmowy z organizacjami nadającymi certyfikaty trwają. Więcej o tej akcji poczytasz klikając tu.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).