Ikona wyszukiwania

Świnka Hope w Warszawie

News Section Icon Opublikowane 19.11.2013

5,5 metra szerokości, 5 metrów wysokości i 9 metrów długości. Świnka Hope była już w najważniejszych miejscach Europy - Paryżu, Amsterdamie i Pradze, czeka ją jeszcze wyprawa do Włoch, Londynu i Brukseli. Ale już 26 listopada pojawi się w Warszawie.

Happening jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii, która w Polsce nosi nazwę "Szanuj mnie". Chcemy poprzez nasze działania nagłośnić kwestię łamania przepisów dyrektywy dotyczącej minimalnych norm ochrony świń. Pomimo tego, że kraje UE miały 12 lat na przygotowanie się do jej wdrożenia i pomimo jej obowiązywania od początku bieżącego roku, nadal można spotkać przypadki trzymania macior w pojedynczych kojcach przez cały okres ciąży, rutynowe obcinanie ogonków, brak jakiegokolwiek materiału, który zapewniłby rozrywkę, czasem także brak opieki lekarskiej i pozostawianie zwierząt na śmierć.
Chcemy także zachęcić polityków do egzekwowania obowiązującego prawa, poprzez pokazanie społecznego poparcia dla dobrostanu świń.

Na miejscu będzie można podpisać petycję, ale można to także zrobić on-line: www.change.org/szanujmnie

Będzie nas można spotkać od 9:00 - 17:00 na placu przy dworcu Śródmieście w Warszawie. Nie da się nas nie zauważyć.
Dokładna lokalizacja: http://goo.gl/maps/wwPUC

Wydarzenie na Facebooku.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).