Ikona wyszukiwania

Jedziemy z Hope do Brukseli

News Section Icon Opublikowane 06.03.2014

19 marca spotkamy się ponownie ze świnką Hope. Nasz happening będzie częścią europejskiej trasy, którą Hope rozpocznie w Londynie, a następnie przez Paryż, Rotterdam i Berlin dotrze do Warszawy, aby stąd ruszyć do Pragi i zakończyć swą podróż w Brukseli. Tam odbędzie się oficjalne zakończenie kampanii i wręczenie petycji z zebranymi podpisami.

Dlaczego organizujemy ten happening? Chcemy zwrócić uwagę obywateli UE na problem braku egzekwowania przepisów dyrektywy chroniącej świnie. Kraje członkowskie miały 11 lat, aby przygotować się do ich wdrożenia, jednak w 2013 roku, kiedy dyrektywa weszła w życie, w wielu państwach zaobserwowaliśmy naruszenia prawa. Potwierdziło to nasze śledztwo przeprowadzone na ponad 50 fermach. Świnie trzymane były w wąskich kojcach przez całą ciążę, rutynowo obcinano im ogonki, często brakowało jakiegokolwiek materiału manipulacyjnego, który zapewniłby zwierzętom choć minimum rozrywki. W kilku miejscach doszło nawet do sytuacji, gdy chore zwierzęta pozostawały bez opieki lekarskiej, niektóre umierały nieleczone.

Tymczasem świnie to niezwykle inteligentne zwierzęta i istoty czujące ból. Nazwaliśmy naszą kampanię „Szanuj mnie”, bo uważamy, że należy im się ze strony człowieka szacunek. Kampanii towarzyszyła petycja do europejskich ministrów rolnictwa apelująca o egzekwowanie obowiązującego prawa. W Polsce zebraliśmy prawie 5000 podpisów, natomiast w całej Europie ponad 370 000. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej mobilizacji uda nam się złożyć ich w Brukseli pół miliona!

Petycję można także podpisać on-line: change.org/szanujmnie

Przyjdź i wesprzyj naszą akcję! Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).