Ikona wyszukiwania

Happening ze świnką Hope

News Section Icon Opublikowane 19.11.2013

26 listopada zorganizowaliśmy happening w ramach naszej kampanii "Szanuj mnie". Wydarzenie to było jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem działalności CIWF Polska i otwarciem naszego biura w Warszawie.

Naszym gościem specjalnym była świnka Hope, ważąca 220 kg, mająca 6 metrów wysokości, 9 metrów długości i prawie 6 metrów szerokości.

Przy okazji happeningu zbieraliśmy podpisy pod petycją do ministra rolnictwa. Jest celem jest nakłonienie polskich władz do przestrzegania obowiązującego prawa dotyczącego dobrostanu świń, a przede wszystkim: zakazu obcinania ogonów, zakazu trzymania loch w kojach przez większość ciąży oraz nakazu zapewnienia materiału wzbogacającego, który zapewniłby zwierzętom możliwość wyrażania naturalnych zachowań.

Udało nam się zebrać prawie 500 podpisów, co łącznie z 3700 podpisami pod jej elektroniczną wersją daje całkiem pokaźną sumę i pokazuje, że los tzw. zwierząt gospodarskich nie jest nam obojętny.

Galeria zdjęć

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).