Ikona wyszukiwania

293 511 podpisów dla krów

News Section Icon Opublikowane 29.10.2013

Prawie 300.000 Europejczyków podpisało się pod petycją, którą złożyliśmy na ręce przedstawiciela Komisji Europejskiej w ramach kampanii Wspieram Lepsze Mleczarstwo prowadzonej przez CIWF we współpracy z World Society for the Protection of Animals oraz firmą Ben & Jerry’s. Petycja została przygotowana w celu zwrócenia uwagi na konieczność wprowadzenia regulacji chroniących krowy mleczne. Nazwiska sygnatariuszy zaprezentowaliśmy w postaci ogromnego fresku.

Koalicja prowadziła kampanię przez rok, aby w tym czasie zwrócić uwagę opinii publicznej i polityków na kwestię dobrostanu w hodowli krów mlecznych. Niestety warunki chowu bardzo często pozostawiają wiele do życzenia i przyczyniają się do cierpienia zwierząt. Potwierdziło to nasze śledztwo przeprowadzone na 50 fermach w trzech europejskich krajach.

W UE hoduje się rocznie około 23 mln krów mlecznych, z czego ok. 2,5 mln w Polsce. Brakuje jednak jakichkolwiek przepisów, które skupiałyby się konkretnie na ochronie tych zwierząt. Unijne prawodawstwo wprowadziło już standardy chowu świń, cieląt, kur niosek i brojlerów, dlaczego więc zapomina się o krowach? Zwłaszcza teraz, gdy obserwuje się tendencję do powstawania olbrzymich ferm przemysłowych, które w pogoni za zyskiem ograniczają zwierzętom możliwość realizowania swoich naturalnych zachowań i możliwość wypasu na pastwiskach, wprowadzenie takiego prawa wydaje się szczególnie istotne.

Chcemy wprowadzenia minimalnych norm ochrony krów mlecznych, aby zagwarantować im dobre otoczenie, odpowiednie pożywienie, utrzymanie w zdrowiu i możliwość wyrażania ich naturalnego zachowania.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).