Ikona wyszukiwania

Taniec szczęśliwych krów

Taniec szczęśliwych krów

Wiosną kilkoro pracowników CIWF France pojechało do Normandii, aby odwiedzić jedno z tamtejszych gospodarstw. Był to czas, kiedy krowy wychodziły po raz pierwszy na pastwiska po zimowej przerwie. Ich oczom ukazał się niezwykły widok krów, szczęśliwych, że znowu mogą biegać na zewnątrz i pogryzać świeżą trawę. Krowom robi to różnicę!

Niestety, nie wszystkie krowy mają taką możliwość. Większość krów w Polsce i w Europie nigdy nie ma dostępu do pastwiska.

Obecnie nie istnieje europejskie prawodawstwo, które zapewniałoby ochronę krów, pomimo tego, że na terenie UE jest ich hodowanych rocznie aż 25 milionów. Dlatego rozpoczęliśmy kampanię mającą na celu podniesienie świadomości obywateli oraz wywarcie wpływu na Komisję Europejską i doprowadzenie do stworzenia odpowiedniego prawa.

Więcej o tej kampanii przeczytacie tutaj.

Czytaj więcej

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).