Ikona wyszukiwania

Rozpoczynamy współpracę z Kupuj Odpowiedzialnie

News Icon 25.06.2015

Bardzo miło nam poinformować, że CIWF Polska rozpoczęło współpracę z polską fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, a naszym pierwszym wspólnym projektem jest konkurs fotograficzny "Jedz odpowiedzialnie" realizowany w ramach projektu „Supply Chainge – Make Supermarkets Fair!”.

Konkurs organizowany jest w 20 europejskich krajach, które przystąpiły do kampanii na rzecz odpowiedzialnego przemysłu spożywczego. Przyznane zostaną także krajowe nagrody za zdjęcia, które zbiorą najwięcej głosów online w danym kraju.

Nie mogliśmy nie zaangażować się w ten konkurs i w związku z tym my również przekazaliśmy swoje nagrody, a będą nimi książki napisane przez Philipa Lymbery'ego - "Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa". Autor i prezes Compassion in World Farming przez 3 lata podróżował po świecie, zbierając materiały na temat chowu przemysłowego i prawdziwego kosztu taniego mięsa.

O co chodzi w konkursie?

Jeśli więc jesteś pasjonatem lub pasjonatką fotografii i odpowiedzialnego jedzenia, tak jak my i fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, to weź udział w konkursie "Jedz Odpowiedzialnie!". Zrób świetne zdjęcie, wygraj wyjazd na Expo w Mediolanie i przyłącz się do kampanii na rzecz odpowiedzialnego przemysłu spożywczego!

W konkursie należy nadsyłać zdjęcia, które pokażą wizję sprawiedliwej, zielonej żywności, zilustrują stosunek wielkich sieci do małych przetwórców lub prawidłowości rządzące handlem w sklepach wielkopowierzchniowych.

Pod koniec sierpnia międzynarodowe jury wybierze zwycięskie zdjęcie spośród finalistów – 20 zdjęć, które zebrały najwięcej głosów online. Laureat lub laureatka pierwszej nagrody zostanie powiadomiony/a na początku września 2015 r. i uhonorowany/a na EXPO w Mediolanie pod koniec października. Wszystkie informacje na temat konkursu znajdziecie tu i tu.

Koszyk Nowy

O Fundacji

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie jest ogólnopolską organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Działa od 2002 r. – przez wiele lat jako program tematyczny Polskiej Zielonej Sieci, a obecnie jako odrębna fundacja. Organizacja pokazuje, kto i w jakich warunkach wytwarza produkty, które na co dzień kupujemy i czy przy takiej produkcji nie ucierpieli ludzie, zwierzęta i środowisko.
Organizacja współtworzy przewodniki po miejscach zrównoważonej konsumpcji w polskich miastach (tzw. Spacerowniki po świadomej konsumpcji), a 4 lata temu stworzyła tzw. „Dobre Zakupy”, czyli pierwszy w Polsce ranking marek ocenianych z punktu widzenia ich odpowiedzialności społeczno-środowiskowej. Ranking dostępny jest na stronie www.dobrezakupy.ekonsument.pl.

Akcja i konkurs „Jedz Odpowiedzialnie” organizowana jest w ramach projektu „Supply Chainge – Make Supermarkets Fair!” – Boost for sustainable European supermarket store-brands”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).