Ikona wyszukiwania

Producent wędlin wprowadza szynki...wegetariańskie

News Icon 14.04.2015

Niemiecka firma Rügenwalder Mühle od prawie 200 lat produkuje kiełbasy, szynki i inne mięsne wyroby. Niedawno jednak szef firmy zapowiedział radykalne zmiany – do swojej oferty firma włączyła szynki i frykadelki… wegetariańskie.

Firma powstała w 1834 r. i od tego czasu jej profil był stały. Produkowali znane i lubiane w całych Niemczech kiełbasy, wątrobianki, szynki. Obecny szef firmy, Christian Rauffus, dorobił się dzięki tej pracy ogromnego majątku i znalazł się wśród 500 najbogatszych ludzi w Niemczech.

Kiełbasa jak papierosy

Teraz jednak profil firmy ma się znacząco zmienić. Jak mówi Rauffus: „Kiełbasa to papieros przyszłości. Palenie jest uważane za niezdrowe i niemodne, tak samo będzie z jedzeniem kiełbas”. Idąc więc za nowymi trendami, firma poszerzyła swój asortyment o wyroby wegetariańskie. Docelowo chce, aby w ciągu 5 lat stanowiły one 30% produkcji.

Sukces już jest

Decyzja ta była również podyktowana zmianami na rynku i spadkiem sprzedaży mięsa. I już teraz można mówić o sukcesie – produkty wegetariańskie są 4 z 10 najlepiej sprzedających się wyrobów firmy. Możliwe więc, że zakładany cel uda się firmie zrealizować szybciej niż zakładano.  

Wegetariańskie szynki są robione m.in. z białka kurzego (od kur z wolnego wybiegu) oraz oleju rzepakowego, niektóre produkty są także z dodatkiem soi.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).