Ikona wyszukiwania

Wojciechowski przewodniczącym grupy

News Icon 18.09.2014

Podczas sesji Intergrupy Parlamentu Europejskiego ds. dobrostanu i ochrony zwierząt, która odbyła się 18 września, nowym przewodniczącym został Janusz Wojciechowski. Swoją funkcję zacznie pełnić od zaraz.

Jak mówi: „To wielki zaszczyt pójść w ślady Pavela Poca i kontynuować jego pracę. Niezmiernie się cieszę, że będę mógł przewodniczyć jednej z najbardziej aktywnych grup Parlamentu Europejskiego i nie mogę się doczekać, żeby jeszcze bardziej rozwinąć jej działania”.

Na tym samym spotkaniu wybrano także 4 nowych wiceprzewodniczących, którymi zostali: Anja Hazekamp, Marlene Mizzi, Stefan Eck and Keith Taylor.

„To prawdziwy zaszczyt być wybraną do sprawowania tej funkcji. Mam nadzieję na dyskusję na temat wielu aspektów związanych z kwestią ochrony zwierząt i zrobię wszystko, żeby poprawiać standardy dobrostanu zwierząt i upewnić się, że ten temat będzie traktowany z odpowiednią uwagą”, stwierdziła Anja Hazekamp.

Marlene Mizzi dodała: „Zwierzęta nie potrafią mówić, nie mogą bronić same siebie i swoich praw. Ale czują ból i cierpią, dlatego naszą rolą jest być ich głosem i ich bronić”.

"Zwierzęta są czującymi istotami. Mają zdolność odczuwania przyjemności i bólu i mam zamiar z całego serca bronić ich zdrowia i siedlisk. Już od kiedy zostałem posłem PE nalegałem na bardziej restrykcyjne regulacje w tej kwestii i mam zamiar działać jeszcze bardziej aktywnie jako wiceprzewodniczący Intergrupy, tak aby poprawić życie milionów zwierząt”, podsumował Keith Taylor.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).