Ikona wyszukiwania

Ministrowie unijni na rzecz zdrowia

News Icon 08.05.2014

Ministrowie unijni przy poparciu Parlamentu Europejskiego zamierzają właśnie podjąć prace nad przygotowaniem nowego prawa dotyczącego zdrowia zwierząt, które jednocześnie ujednoliciłoby wszystkie inne przepisy oraz ułatwiło wdrożenie tego prawa przez hodowców.

Dzięki temu można by skupić się bardziej na poprawie warunków trzymania zwierząt, tak aby zapobiegać powstawaniu chorób i lepiej je kontrolować, jeśli już się pojawią.

Szwedzka posłanka, Marit Paulsen, która nadzorowała proces w Parlamencie, sugeruje także działania pozwalające na zachowanie rzadkich ras.

Oczywiście podstawą tych działań jest bardziej troska o zdrowie ludzi spożywających produkty zwierzęce, jednak być może dzięki temu i zwierzętom będzie trochę lepiej. W końcu mniej chorób to lepsze samopoczucie.

A my mamy nadzieję, że w ramach promocji gospodarstw hodowlanych, którą zapowiadają ministrowie, większą uwagę zwrócą na nieduże gospodarstwa, szczególnie ekologiczne, w których łatwiej jest zapewnić dobrostan zwierząt, zapobiegać chorobom i zapewnić należytą opiekę.

Na podstawie tego artykułu.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).