Ikona wyszukiwania

Disney chce jaj z hodowli bezklatkowych

News Section Icon Opublikowane 23.02.2024

The Walt Disney Company ogłosiła zobowiązanie do zaopatrywania swoich parków i kurortów w Hongkongu i Szanghaju w jaja świeże i w płynie pochodzące wyłącznie z chowu bezklatkowego, wprowadzone maksymalnie od 2030 roku.

Budynek z Kubusiem Puchatkiem w parku Disneyland w Szanghaju

Decyzja ta wpisuje się w szersze cele zrównoważonego rozwoju Disneya, kładąc nacisk na dbałość o środowisko i etyczne praktyki biznesowe. Przechodząc na jaja bezklatkowe, Disney chce zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko i promować bardziej humanitarne traktowanie zwierząt.

Współpraca na rzecz zmiany

Współpracujemy z Disneyem od ponad czterech lat i z zadowoleniem przyjmujemy to najnowsze zobowiązanie jako konieczny pierwszy krok w kierunku wyeliminowania cierpienia milionów ptaków. Nasza fundacja będzie kontynuować współpracę z Disneyem, aby zagwarantować, że to zobowiązanie nie zostanie zrealizowane przy użyciu systemów kombinowanych, których nie uważa się za odpowiednią alternatywę dla systemów bezklatkowych dla kur niosek. Będziemy również wspierać Disneya w rozszerzaniu jego zaangażowania poza ten region, pracując nad naszą wizją Końca Epoki Klatkowej

Disney obecnie używa w 100% bezklatkowych jaj świeżych i w płynie w Stanach Zjednoczonych w ośrodkach Walt Disney World Resorts, Disneyland Resorts i Disney Cruise Lines, a także we Francji w Disneyland Paris (z wyłączeniem podmiotów operacyjnych i lokalizacji licencjobiorców).

Zamek Disney

Wyznaczanie dobrego przykładu

Jako marka rozpoznawalna na całym świecie, zobowiązanie Disneya do rezygnacji z jaj klatkowych służy jako pozytywny przykład dla innych firm działających w tym regionie, aby zintensyfikować działania na rzecz kur niosek i zagwarantować, że nie będą one hodowane w okrutnych klatkach bateryjnych. Zobowiązanie firmy jest zgodne także z rosnącym popytem na jaja z chowu bezklatkowego na całym świecie i podkreśla znaczenie etycznego zaopatrzenia i odpowiedzialnych praktyk biznesowych w regionie Azji i Pacyfiku.

Caroline Philpott-Saunders, Dyrektorka Food Business Asia, komentuje: „Doceniamy niedawne zobowiązanie Disneya do stosowania jaj bezklatkowych w Hongkongu i Szanghaju, co jest zgodne z rosnącym popytem na etyczne produkty w tym regionie. W miarę jak globalne firmy rozszerzają swoje zobowiązania do stosowania jaj bezklatkowych na całym świecie, z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Disneyem w celu przyspieszenia transformacji i zgłębienia potencjału globalnego zobowiązania do zapewnienia dobrego dobrostanu kur”.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).