Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 18.09.2023

Przed wyborami parlamentarnymi dbamy o to, by temat hodowli zwierząt był wciąż obecny w debacie publicznej. Publicznie wzywamy polityków do zajęcia się najpilniejszymi problemami oraz komentujemy programy wyborcze komitetów, partii i poszczególnych kandydatów oraz kandydatek.

Dlatego w pierwszej połowie września wzięliśmy udział w XV Kongresie Kobiet w Poznaniu oraz konferencji prasowej Małgorzaty Tracz, która na wrocławskim Rynku przedstawiła swoje 6 konkretów dla zwierząt.

XV Kongres Kobiet

Małgorzata Szadkowska przemawia podczas panelu na XV Kongresie Kobiet

2 i 3 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się jubileuszowy XV Kongres Kobiet. Znakomite gościnie, goście i ważne tematy, a także – już po raz trzeci w tej długiej historii Kongresu – prezeska naszej fundacji miała wielką przyjemność ponownie wystąpić podczas paneli dyskusyjnych.

Hasłem tegorocznej edycji było: „Kobiety mają głos! Równość, edukacja, przyszłość”, a jeśli myślimy o przyszłości to musimy mówić o naszej żywności i zwierzętach hodowlanych.

Małgorzata Szadkowska i inne panelistki podczas XV Kongresu Kobiet

Wystarczy przyjrzeć się dowolnemu globalnemu wyzwaniu, aby zobaczyć, że u jego podstaw leży sposób produkcji naszej żywności. Od zanieczyszczenia środowiska po kryzys klimatyczny i wymieranie dzikich gatunków. Od niedożywienia ludzi po okrucieństwo wobec zwierząt.

Pełna sala osób siedzących na krzesłach i słuchających panelu

O tym mówiliśmy właśnie podczas tegorocznego Kongresu Kobiet – o tym, jakich zmian, prawnych i systemowych, potrzebujemy w temacie.

6 konkretów dla zwierząt Małgorzaty Tracz

Plakat przedstawiający 6 konkretów dla zwierząt Małgorzaty Tracz

15 września br. na konferencji prasowej posłanka Małgorzata Tracz (Zieloni) ogłosiła program sześciu konkretów dla zwierząt, którymi chce zająć się po wyborach.

Posłanka zaprosiła przedstawicieli czterech organizacji działających na rzecz zwierząt, z którymi od lat współpracuje: naszej fundacji, Stowarzyszenia Otwarte Klatki, Fundacji Viva! Oraz Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Agata Wiencis przemawia na konferencji Małgorzaty Tracz o końcu epoki klatkowej

Skomentowaliśmy piąty konkret dotyczący przygotowań do zakończenia hodowli klatkowej w Polsce i Unii Europejskiej. Nakreśliliśmy aktualną skalę zjawiska w Polsce (76% zwierząt hodowlanych trzymanych jest w klatkach) oraz w Europie (ponad 300 milionów rocznie cierpi w takiej hodowli), a także wskazaliśmy na konieczność pilnych działań w Polsce, by do transformacji doprowadzić.

Małgorzata Tracz przemawia do mediów na rynku we Wrocławiu, z nią przedstawiciele organizacji
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).