Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 20.06.2023

Międzynarodowy Dzień "Stop Transportowi Żywych Zwierząt" zakończył się niesamowitym sukcesem! Otrzymaliśmy wsparcie 120 organizacji pozarządowych z 31 różnych krajów. Wysłaliście prawie PÓŁ MILIONA e-pocztówek (dokładnie 464,586, w tym 21,169 z Polski) do ministrów z Unii Europejskiej nakłaniających ich do poparcia nowego ustawodawstwa, które zakończy eksport zwierząt poza UE oraz inne okrutne praktyki podczas transportu! Wśród nich znalazł się także polski minister rolnictwa Robert Telus, który razem z 13 innymi politykami blokuje wprowadzenie pozytywnych zmian.

Wiele światowych organizacji przyłączyło się do walki organizując protesty i wydarzenia uświadamiające ludziom powagę sytuacji. Wspaniałym przykładem takiej akcji jest zorganizowany przez brazylijskie Forum Animal pokaz filmów i zdjęć z transportu żywych zwierząt na statkach wyświetlany na dużych budynkach.

Wyświetlone na budynku zdjęcie z transportu żywych zwierząt
Pokaz Forum Animal w Brazylii | źródło: forumanimal.org

Do akcji przyłączyły się także organizacje takie jak Mercy for Animals, World Animal Protection, Four Paws, Animal Equality, oraz Humane Society International. Ich działania obejmowały demonstracje, samochody reklamowe, kampanie internetowe oraz akcje zbierania funduszy na dalsze działania.

Kolaż pokazujący różne protesty na świecie przeciwko transportowi zwierząt
źródło: Ban Live Exports Global Coalition

Tak wielki odzew i Wasze wsparcie sprawiło, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień "Stop Transportowi Żywych Zwierząt" przekroczył nasze oczekiwania. Dziękujemy Wam!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).