Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 29.05.2023

W zeszłym piątek po raz szósty obchodziliśmy Dzień Matki, koncentrując się na zupełnie zbędnym cierpieniu świń-matek w hodowli klatkowej. Nasz online’owy protest #MatkiPozaKlatki znów wsparł ogrom osób, które udostępniały w sieci symbol akcji: różowy ryjek-serduszko. Dziękujemy!

Cały internet w ryjkach-serduszkach

W Dzień Matki zachęcaliśmy naszych sympatyków i sympatyczki do udostępniania swoich zdjęć z zaprojektowanym przez nas symbolem akcji #MatkiPozaKlatki. Proponowaliśmy, by symbol wydrukować i wyciąć, narysować na kartce lub na dłoni albo skorzystać z animowanych naklejek w relacjach na Instagramie.

Ilość ryjków-serduszek udostępnionych w mediach społecznościowych w ostatni piątek robiła ogromne wrażenie. Zaobserwowaliśmy dziesiątki postów, wspominek, relacji, które mówiły o losie świń-matek i wzywały do zmiany. Dziękujemy!

Trzy telefony na różowym tle przedstawiające wyniki wyszukiwania akcji Matki Poza Klatki na Instagramie

Okrutne warunki hodowli świń-matek

Świnie-matki spędzają w klatce nawet połowę każdego roku. Poddawane są sztucznemu zapłodnieniu dwa razy w roku. Zamykane są w klatkach w pierwszych tygodniach ciąży oraz w okresie porodu i po nim. Kojce są tak ciasne, że nie mogą się swobodnie poruszać, zbudować gniazda ani opiekować swoimi dziećmi tak jak w naturze.

Długotrwałe stanie na betonowej podłodze powoduje zranienia, a brak ruchu frustrację. Pożywienie, które otrzymują, jest silnie skoncentrowane. Podaje się je w małych porcjach, przez co często świnie-matki cierpią głód.

Wierzymy, że żadna matka nie powinna przechodzić przez taki koszmar. Nie ustaniemy, dopóki hodowla klatkowa świń i innych zwierząt nie przejdzie do historii!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).