Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 13.04.2023

BAP (Best Aquaculture Practices) każdego roku certyfikuje pod swoją etykietą pół MILIARDA ryb. Każda z tych ryb zasługuje na dobre życie – ale obecnie wiele z nich może żyć w zbędnym cierpieniu. Dlatego rozpoczęliśmy globalną akcję, w której osoby z całego świata wzywają BAP do lepszej ochrony ryb.

Na co pozwala BAP?

Certyfikat BAP powinien wskazywać, które produkty z ryb i owoców morza są „bezpieczne, odpowiedzialne i etyczne”. Mimo to dopuszcza on:

  • powolną i bolesną dla ryb śmierć,
  • przepełnienie ryb w ciasnych podwodnych klatkach,
  • głodzenie ryb przez dni, a nawet tygodnie.

BAP nie powinien wprowadzać konsumentów w błąd, pozwalając na praktyki, które powodują cierpienie ryb. Dlatego wzywamy go do realnej ochrony ryb i poprawienia jakości ich życia.

Dołącz do nas – działaj teraz

Podejmij trzy akcje i powiedz BAP, że nie zgadzasz się na okrutne traktowanie zwierząt!

  1. Skomentuj ostatni post BAP na Facebooku.
  2. Skomentuj ostatni post Global Seafood Alliance na Instagramie – organizacji, która stworzyła BAP.
  3. Wyślij tweet skierowany do BAP.

Co napisać BAP? Kilka pomysłów

  1. Czy to prawda, że dopuszczacie głodzenie ryb dniami, a nawet tygodniami? To oburzające. Wzywam do podniesienia Waszych standardów i zapewnienia rybom godnego życia!
  2. Oczekuję, że produkty certyfikowane przez BAP będą prawdziwie etyczne. Zmieńcie Wasze standardy tak, by naprawdę chroniły ryby przed cierpieniem!
  3. Godzenie się na powolną i bolesną śmierć ryb jest niedopuszczalne! Oczekuję, że BAP będzie naprawdę chronił ryby przed cierpieniem i że pilnie zmieni swoją politykę.

Możesz też udostępnić na Facebooku nasz film pokazujący praktyki, jakie dopuszcza certyfikat BAP, by zwiększać świadomość problemu.

Tło akcji

W 2020 roku rozpoczęliśmy kampanię wzywającą największe światowe systemy certyfikacji zwierząt wodnych do większego zaangażowania w ochronę certyfikowanych ryb. Ponad 130 000 z Was podjęło 450 000 działań, aby domagać się lepszych standardów dobrostanu ryb.

Nasze sondaże wykazały, że około 70% konsumentów w Europie i USA uważa za niedopuszczalne, że certyfikaty takie jak BAP dopuszczają okrutne i szkodliwe praktyki, a kolejne 75% chciałoby, aby certyfikaty te poprawiły swoje standardy dobrostanu ryb.

Zdjęcia i filmy pokazywane na tej stronie nie pochodzą z hodowli certyfikowanych przez BAP, ale ilustrują praktyki, na które BAP zezwala.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).