Ikona wyszukiwania

Jesień w Polsce: 3 konferencje, 2 nagrody

News Section Icon Opublikowane 23.10.2022

Jesień zaczęła się w naszej fundacji w tym roku naprawdę wyjątkowo. Wzywaliśmy do zmian nie tylko w prawie, a więc podczas konferencji, ale także podczas festiwalu filmowego! Przeczytaj krótkie podsumowanie.

Trzy konferencje...

Plakat konferencji EVS

Jeszcze we wrześniu pojawiliśmy się na dwóch dużych, międzynarodowych konferencjach pod patronatami unijnych instytucji: Parlamentu Europejskiego (konferencja European Vegan Summit) i Komisji Europejskiej (konferencja „Od pola do stołu”). Podczas debat wzywaliśmy do pilnego zakończenia hodowli przemysłowej oraz innych, okrutnych praktyk, które są codziennością na fermach. Swoje słowa kierowaliśmy także do obecnych na miejscu producentów żywności i rolników.

Zdjęcie z konferencji

W październiku z kolei byliśmy częścią inspirującej debaty „Civil society talks”, zorganizowanej przez Partię Zielonych oraz Greens EU. Podczas dyskusji obecni były zarówno polscy posłowie i posłanki, jak i unijni politycy. Udział we wszystkich tych spotkaniach był bardzo ważny, ponieważ dzięki temu możemy docierać bezpośrednio do decydentów politycznych i hodowców i wywierać presję na zmiany w prawie i na fermach.

...i dwie nagrody

Niedawno też informowaliśmy, że nasz film „Piekielne Podróże” został zakwalifikowany do konkursu Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów. Z gali zakończenia festiwalu wróciliśmy z aż 2 nagrodami: wyróżnieniem od jury oraz nagrodą publiczności! Dziękujemy za Wasze głosy! To dzięki nim otrzymaliśmy to wyróżnienie, a nasz film o cierpieniu zwierząt w transporcie był pokazywany w niemal pełnej sali kinowej.

Dwie nagrody na jesiennych liściach
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).