Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 03.08.2022

Okładka książki "Seixty Harvest Left"

Już 18 sierpnia nowa książka Philipa Lymbery, dyrektora generalnego Compassion, ukaże się w sprzedaży dzięki wydawnictwu Bloomsbury. Swój tytuł wzięła od mrożącego krew w żyłach ostrzeżenia ONZ, że ziemie uprawne świata mogą wyczerpać się jeszcze za naszego życia. Książka „Sixty Harvess Left: How to Reach a Nature Friendly Future” odkrywa, w jaki sposób przemysł spożywczy zagraża naszej glebie. Ponieważ ujmując sprawy krótko i zwięźle: bez gleby nie będzie jedzenia. To będzie koniec gry, game over.

Nasza patronka, Dame Joanna Lumley, tak mówi o książce:

Mrożący krew w żyłach tytuł to czerwona flaga, ale treść książki przedstawia wszystkie środki zaradcze, aby ocalić planetę i zamieszkujące ją gatunki, w tym nasz. Książka stanowi absorbującą, a czasem przerażającą lekturę, którą czyta się jak thriller. Zasługuje na przeczytanie na całym świecie i natychmiastowe podjęcie działań, które ocalą planetę. Ta opowieść łączy bowiem wnikliwą analizę i badania, a jej wielokrotnie nagradzany autor pokazuje zniszczenia, jakie już spowodowało rolnictwo przemysłowe na całym świecie i dlaczego istnieje tak pilna potrzeba przekształcenia naszego globalnego systemu żywnościowego.

Od gleby zależy nasze życie

Musimy chronić przyrodę i nasze gleby w taki sposób, jakby od tego zależało nasze życie – ponieważ tak jest. Średnia długość życia gleb na gruntach rolnych ma szansę zmienić się z tytułowych zaledwie 60 zbiorów na te nieskończenie zrównoważone, a rolnictwo regeneracyjne i agroekologiczne może pomóc położyć kres okrucieństwu wobec zwierząt hodowlanych, ocalić dziką przyrodę, ustabilizować klimat i ochronić planetę dla przyszłych pokoleń

– mówi Philip Lymbery, autor książki.

Książka koncentruje się na globalnym łańcuchu żywnościowym i konfrontuje się z „Big Ag”, której mega-farmy (zarówno na lądzie, jak i na morzu), chemikalia i klatki dla zwierząt dosłownie zmiatają sielskie tereny i będąca tam wieś z powierzchni ziemi. Przemysłowa hodowla naraża powietrze, którym oddychamy, żywność, którą jemy i niszczy naszą unikalną przyrodę. Książka przedstawia prowokacyjną wizję zmian, zmuszając nas do ponownego przemyślenia tego, co kupujemy i jemy oraz jaki wszystko to ma wpływ na zmiany klimatyczne.

Jest nadzieja

Jest jednak nadzieja, a Philip zwraca uwagę na pionierów, którzy walczą o przywrócenie krajobrazów do życia w świecie, w którym dzika przyroda, kury, świnie i ludzie prosperują chroniąc to, na czym zbudowana jest nasza cywilizacja – na glebie.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).