Ikona wyszukiwania

Wielkie zaangażowanie w pomoc świniom-matkom

News Section Icon Opublikowane 30.05.2022

26 czerwca, z okazji Dnia Matki, zrealizowaliśmy kolejną odsłonę akcji #MatkiPozaKlatki. Razem z celebrytami, naukowcami i naszymi wspaniałymi sojusznikami wezwaliśmy do zakończenia cierpienia świń hodowanych na rozród w klatkach. Zaangażowanie było ogromne – zupełnie przerosło nasze wyobrażenia!

Kolaż screenów z akcji #MatkiPozaKlatki

Koniec Epoki Klatkowej dla świń-matek

Ze wzruszeniem przeglądaliśmy posty na Facebooku i Instagramie oznaczone hashtagiem #MatkiPozaKlatki. Dziękujemy za każde zdjęcie z ryjkiem w kształcie serduszka: wydrukowanym, narysowanym na kratce, namalowanym na dłoni.

O akcji #MatkiPozaKlatki mówili też aktorzy i aktorki, naukowcy i prawniczki, influencerki oraz media: Maja Ostaszewska, Paulina Holtz, Olga Bołądź, Zuza Kołodziejczyk, Mateusz Janicki, Juszes, prof. Marcin Urbaniak, adwokatka Karolina Kuszlewicz i wielu, wielu innych.

Wspaniale było zobaczyć tyle osób domagających się lepszego życia dla świń-matek!

O akcji Matki Poza Klatki

Akcję na Dzień Matki z wykorzystaniem pięknego symbolu, różowego ryjka w kształcie serduszka, prowadzimy od 2017 roku. W poprzednich edycjach wzięli udział między innymi Paulina Holtz, Maria Winiarska, Agnieszka Sienkiewicz, Magdalena Popławska i Maciej Orłoś.

Kolaż zdjęć celebrytów i celebrytek w akcji #MatkiPozaKlatki

O co walczymy?

Świnie-matki w hodowli przemysłowej niemal połowę roku spędzają w klatkach, w których ciężko jest się obrócić. Hodowane ten sposób świnie cierpią na nudę, frustrację i zranienia. Opieka nad prosiętami jest trudna, a uwicie gniazda niemożliwe. Tak żyje około 350 000 świń hodowanych w Polsce na rozród.

W ramach kampanii Koniec Epoki Klatkowej działamy na rzecz wycofania klatek z hodowli świń i innych zwierząt hodowlanych, m.in. kur niosek, cieląt, królików i przepiórek. Za nami pierwszy wielki sukces: 30 czerwca 2021 r. Komisja Europejska odpowiedziała na naszą Europejską Inicjatywę Obywatelską i rozpoczęła prace legislacyjne nad wycofaniem klatek w hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej.

Jak mogę pomóc?

Nie ustaniemy w działaniach na rzecz zakończenia hodowli klatkowej w Polsce i we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jeśli Twój podpis nie znalazł się jeszcze pod petycją o poparcie Końca Epoki Klatkowej, nie zwlekaj – podpisz teraz!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).