Ikona wyszukiwania

Stop Transportowi Żywych Zwierząt: 40 krajów, dziesiątki tysięcy podpisów

News Section Icon Opublikowane 17.06.2021

BLE IAD Image Istock Photo

14 czerwca 2021 po raz szósty zorganizowaliśmy dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – Międzynarodowy Dzień Stop Transportowi Żywych Zwierząt. Chociaż ze względów pandemicznych większość (ale nie wszystkie!) akcji przeniosła się do Internetu, w akcji wzięły udział po raz kolejny tysiące aktywistów z 40 krajów!  

Co się działo?

W centrum tegorocznego Dnia stała nasza nowa petycja, którą kierujemy do Komisji Europejskiej. Domagamy się w niej m.in. unijnego zakazu eksportu żywych zwierząt poza teren Unii Europejskiej oraz zakazu długodystansowego transportu na terenie UE.

Chcieliśmy, by o postulatach naszej petycji i trudnym losie transportowanych zwierząt mówił 14 czerwca cały świat. Dlatego działaliśmy online. Na Twiterze ponad 150 organizacji pozarządowych wzięło udział w organizowanym przez nas „Twitter stormie”, a tweety zawierające hashtag #BanLiveExports uzyskały ponad 62 miliony wyświetleń.

Efekty były natychmiastowe: zaledwie 24 godziny po jej uruchomieniu, nasza petycja miała ponad 53 tysiące podpisów z całego świata (w tym ponad 4 tysiące z Polski).

W końcu na zewnątrz!

Wyjątkowym akcentem – w porównaniu do zeszłorocznych obchodów – były akcje miejskie, zorganizowane przez Fundację Viva!. Aktywiści Vivy! wyszli na ulice w Łodzi, Warszawie, Lesznie, Sopocie, Wrocławiu i Poznaniu.

Zdjeciaviva 1
Zdjeciaviva 2
Zdjeciaviva 3
Zdjeciaviva 4
Zdjeciaviva 5
Zdjeciaviva 6
Zdjeciaviva 7

Zdjęcia: Pamela Palma Zapata, Daniel Numan, Tetiana Kubakh, Agnieszka Cząstkowska, Malwina Malinowska, Ola Kołeczek

Poza Fundacją Viva!, w działaniach online wsparły nas w Polsce Fundacja Alberta Schweitzera, Fundacja Czarna Owca Pana Kota oraz Otwarte Klatki. Dziękujemy wszystkim organizacjom jak i wszystkim osobom, które podpisały naszą petycję i zaangażowały się w działania na rzecz zwierząt 14 czerwca!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).