Ikona wyszukiwania

Koniec Epoki Klatkowej: przekonujemy europosłów

News Section Icon Opublikowane 09.04.2021

ETCA Landing Page

Dwa lata temu wystartowaliśmy z historyczną akcją. Naszym celem było zebranie jednego miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską – Koniec Epoki Klatkowej (End the Cage Age), w której wezwaliśmy Komisję Europejską do wprowadzenia zakazu chowu klatkowego zwierząt hodowlanych. Dziś, po zebraniu niemal 1,4 miliona podpisów, złożeniu ich do Komisji Europejskiej i pierwszym spotkaniu z KE, jesteśmy o wiele bliżej realizacji naszego celu: Europy bez klatek.

15 kwietnia zaprezentujemy Europejską Inicjatywę Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej” podczas wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim. Będziemy argumentować przeciwko klatkom dla zwierząt hodowlanych, wypowiadając się głośno i dumnie w imieniu tych zwierząt, które spędzają całe lub część swojego życia w klatkach.

ETCA Sow

Zależy nam na wsparciu europosłów i europosłanek, których głos może wpłynąć na późniejszą decyzję Komisji Europejskiej w sprawie europejskiego zakazu chowu klatkowego zwierząt hodowlanych. Dlatego zachęcamy do wysyłania im maili, w których można domagać się od europosłów i europosłanek głosu za zwierzętami i przeciw ich cierpieniu.

Przyszłość bez klatek jest możliwa. 1,4 miliona obywateli i obywatelek europejskich domaga się zakazu hodowli klatkowej. Ponad 140 wybitnych naukowców, w tym dr Jane Goodall, wezwało UE do wprowadzenia takiego zakazu, a wiodące firmy spożywcze potwierdziły, że systemy bezklatkowe są już rzeczywistością. Tym razem posłowie i posłanki Parlamentu Europejskiego nie mogą odwrócić wzroku i udać, że prosimy o coś nierealnego. Możemy ich razem do tego przekonać.

13 kwietnia zorganizujemy także Twitter Storm. Również za pomocą Twittera będziemy nakłaniać polityczki i polityków do poparcia inicjatywy Koniec Epoki Klatkowej. Można nas w tym wesprzeć. Wystarczy dołączyć do wydarzenia na FB, gdzie będziemy informować o dalszych działaniach w ramach Twitter Stormu:

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).