Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 13.02.2020

[Aktualizacja 14.02] Zaplanowane na dzisiaj głosowanie zostało wyłączone z porządku obrad, co jest jasnym sygnałem, że fatalny dla świń projekt nie cieszył się wystarczającym poparciem. Wraz z przedstawicielami/kami innych organizacji byliśmy dziś pod Bundesratem! Dziękujemy wszystkim, którzy na Walentynki okazali miłość zwierzętom i wsparli akcję wywierania nacisku na niemieckich polityków!

Germany 2
Germany 5
Germany 3
Germany 4
Germany 1

 

W piątek, 14 lutego, Bundesrat - jeden z organów ustawodawczych w Niemczech - będzie głosował nad przyszłością wszystkich świń-matek w Niemczech: nad trzymaniem ich w metalowych kojcach porodowych (w których niemal nieruchomo spędzają całe tygodnie po porodzie) i kojcach inseminacyjnych (czyli klatkach, w których są zapładniane).

Propozycja niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa zawiera skandaliczną próbę legalizacji klatek tak małych, że lochy nie będą mogły nawet wyprostować w nich nóg. Taki krok wstecz, dokonany przez jeden z największych krajów w Europie, może fatalnie wpłynąć na działania organizacji prozwierzęcych w Europie. Może zatrzymać ruch, który próbuje zakazać stosowania klatek w hodowli zwierząt na naszym kontynencie.

Niemieckie organizacje walczące o lepszy los zwierząt mobilizują się, by temu zapobiec, ale same nie wygrają. Zarówno one, jak i te zwierzęta, potrzebują Twojej pomocy.

Działaj - akcja twitterowa

Co możesz zrobić? Jeśli masz Twittera, kliknij po kolei we WSZYSTKIE 10 twitterowych linków poniżej, aby wysłać gotowe wiadomości do kluczowych niemieckich polityków i polityczek.

Wiadomości przygotowaliśmy po niemiecku i tak Ci się wyświetlą. Oto ich przetłumaczona treść: Maciory już teraz wystarczająco cierpią w klatkach. @[OznaczonyAdresat], w Walentynki okaż miłość zwierzętom w Bundesracie i powiedz NIE dla klatek. Już czas na #LasstDieSauRaus #Endthecageage

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Działaj - podpisz petycję

Nie używasz Twittera? Nic straconego!

Podpisz petycję, którą wspieramy razem z innymi organizacjami. Kierujemy ją do niemieckich instytucji i nalegamy, żeby te jasno opowiedziały się za zakazem hodowli klatkowej dla świń.

W ubiegłym roku obywatele i obywatelki Europy w ramach prowadzonej przez nas Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej powiedzieli NIE hodowli klatkowej. Ponad 1 MILION z Was zażądało wprowadzenia takiego zakazu na całym kontynencie.

Dziś nie możemy pozwolić, aby Niemcy, kraj mający tak decydującą rolę w naszej walce z klatkami, uchwalił prawo, które może okazać się katastrofalne dla milionów zwierząt w całej Europie.

 

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).