Search icon

News Section Icon Opublikowane 13.02.2020

[Aktualizacja 14.02] Zaplanowane na dzisiaj głosowanie zostało wyłączone z porządku obrad, co jest jasnym sygnałem, że fatalny dla świń projekt nie cieszył się wystarczającym poparciem. Wraz z przedstawicielami/kami innych organizacji byliśmy dziś pod Bundesratem! Dziękujemy wszystkim, którzy na Walentynki okazali miłość zwierzętom i wsparli akcję wywierania nacisku na niemieckich polityków!

Germany 2
Germany 5
Germany 3
Germany 4
Germany 1

 

W piątek, 14 lutego, Bundesrat - jeden z organów ustawodawczych w Niemczech - będzie głosował nad przyszłością wszystkich świń-matek w Niemczech: nad trzymaniem ich w metalowych kojcach porodowych (w których niemal nieruchomo spędzają całe tygodnie po porodzie) i kojcach inseminacyjnych (czyli klatkach, w których są zapładniane).

Propozycja niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa zawiera skandaliczną próbę legalizacji klatek tak małych, że lochy nie będą mogły nawet wyprostować w nich nóg. Taki krok wstecz, dokonany przez jeden z największych krajów w Europie, może fatalnie wpłynąć na działania organizacji prozwierzęcych w Europie. Może zatrzymać ruch, który próbuje zakazać stosowania klatek w hodowli zwierząt na naszym kontynencie.

Niemieckie organizacje walczące o lepszy los zwierząt mobilizują się, by temu zapobiec, ale same nie wygrają. Zarówno one, jak i te zwierzęta, potrzebują Twojej pomocy.

Działaj - akcja twitterowa

Co możesz zrobić? Jeśli masz Twittera, kliknij po kolei we WSZYSTKIE 10 twitterowych linków poniżej, aby wysłać gotowe wiadomości do kluczowych niemieckich polityków i polityczek.

Wiadomości przygotowaliśmy po niemiecku i tak Ci się wyświetlą. Oto ich przetłumaczona treść: Maciory już teraz wystarczająco cierpią w klatkach. @[OznaczonyAdresat], w Walentynki okaż miłość zwierzętom w Bundesracie i powiedz NIE dla klatek. Już czas na #LasstDieSauRaus #Endthecageage

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Działaj - podpisz petycję

Nie używasz Twittera? Nic straconego!

Podpisz petycję, którą wspieramy razem z innymi organizacjami. Kierujemy ją do niemieckich instytucji i nalegamy, żeby te jasno opowiedziały się za zakazem hodowli klatkowej dla świń.

W ubiegłym roku obywatele i obywatelki Europy w ramach prowadzonej przez nas Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej powiedzieli NIE hodowli klatkowej. Ponad 1 MILION z Was zażądało wprowadzenia takiego zakazu na całym kontynencie.

Dziś nie możemy pozwolić, aby Niemcy, kraj mający tak decydującą rolę w naszej walce z klatkami, uchwalił prawo, które może okazać się katastrofalne dla milionów zwierząt w całej Europie.