Ikona wyszukiwania

List otwarty do nowych komisarzy UE

News Section Icon Opublikowane 05.12.2019

Ponad 160 organizacji apeluje w liście otwartym do nowych komisarzy UE: „Zakończmy Epokę Klatkową!”. To apel w związku z naszą Europejską Inicjatywą Obywatelską, pod którą podpisało się ponad półtora miliona obywatelek i obywateli z całej Unii.

Adresatami listu są osoby piastujące stanowiska dające największą możliwość działań w zakresie poprawy dobrastanu ziwerząt hodowlanych w UE: Wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans, komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides oraz komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. List został wysłany, by powitać nowych komisarzy na stanowiskach i wezwać do zakazania stosowania klatek w hodowli zwierząt. Treść listu (w języku angielskim) dostępna jest tutaj.

ECI Open Letter Photo 2

W całej Unii Europejskiej ponad 300 milionów zwierząt jest uwięzonych w klatkach. To niepotrzebne cierpienie zadawane zwierzętom hodowlanym – pozbawia je możliwości ruchu i realizacji naturalnych społecznych potrzeb i zachowań. Tylko w Polsce w klatkach trzymanych jest ponad 40 milionów zwierząt.

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Koniec Epoki Klatkowej” to największa w historii mobilizacja na rzecz poprawy losu zwierząt. Poparcie dla inicjatywy (podpisy będą jeszcze weryfikowane) przekroczyło wymagane progi w aż 21 krajach członkowskich! To pierwszy taki przypadek w historii Europejskich Inicjatyw Obywatelskich.

W dalszym ciągu będziemy działać, by mieć pewność, że tak donośny głos obywatelek i obywateli za poprawą losu zwierząt zostanie usłyszany w Brukseli. Liczymy na to, że nowe osoby na stanowiskach komisarzy wniosą nową jakość do prawodawstwa UE w zakresie dobrostanu zwierząt i sprawią, że Unia będzie światowym liderem w działaniach na rzecz zmniejszania cierpienia zwierząt.

Do Wrzutu 1
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).