Search icon

List otwarty do nowych komisarzy UE

News Section Icon Opublikowane 05.12.2019

Ponad 160 organizacji apeluje w liście otwartym do nowych komisarzy UE: „Zakończmy Epokę Klatkową!”. To apel w związku z naszą Europejską Inicjatywą Obywatelską, pod którą podpisało się ponad półtora miliona obywatelek i obywateli z całej Unii.

Adresatami listu są osoby piastujące stanowiska dające największą możliwość działań w zakresie poprawy dobrastanu ziwerząt hodowlanych w UE: Wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans, komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides oraz komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. List został wysłany, by powitać nowych komisarzy na stanowiskach i wezwać do zakazania stosowania klatek w hodowli zwierząt. Treść listu (w języku angielskim) dostępna jest tutaj.

ECI Open Letter Photo 2

W całej Unii Europejskiej ponad 300 milionów zwierząt jest uwięzonych w klatkach. To niepotrzebne cierpienie zadawane zwierzętom hodowlanym – pozbawia je możliwości ruchu i realizacji naturalnych społecznych potrzeb i zachowań. Tylko w Polsce w klatkach trzymanych jest ponad 40 milionów zwierząt.

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Koniec Epoki Klatkowej” to największa w historii mobilizacja na rzecz poprawy losu zwierząt. Poparcie dla inicjatywy (podpisy będą jeszcze weryfikowane) przekroczyło wymagane progi w aż 21 krajach członkowskich! To pierwszy taki przypadek w historii Europejskich Inicjatyw Obywatelskich.

W dalszym ciągu będziemy działać, by mieć pewność, że tak donośny głos obywatelek i obywateli za poprawą losu zwierząt zostanie usłyszany w Brukseli. Liczymy na to, że nowe osoby na stanowiskach komisarzy wniosą nową jakość do prawodawstwa UE w zakresie dobrostanu zwierząt i sprawią, że Unia będzie światowym liderem w działaniach na rzecz zmniejszania cierpienia zwierząt.

Do Wrzutu 1