Ikona wyszukiwania

"Poczuj się jak zwierzę" na festiwalu Open'er 2018

News Section Icon Opublikowane 11.07.2018

Początek lipca był dla nas bardzo pracowity, ale też ogromnie satysfakcjonujący, głównie za sprawą festiwalu Open'er, na którym po raz kolejny mieliśmy okazję porozmawiać z setkami osób odwiedzających strefę NGO. A było o czym opowiadać.

art-01.jpg

Motywem przewodnim naszego stoiska były klatki – uczestnicy festiwalu mogli przez chwilę "poczuć się jak zwierzę" i wraz ze znajomymi spędzić kilka minut w zamknięciu. Bywało ciasno i niewygodnie, ale to i tak nic w porównaniu z ogromnym cierpieniem, jakiego codziennie doświadczają zwierzęta zamykane w kojcach i klatkach, spędzające w ten sposób większość życia. Czy tak musi wyglądać hodowla? Nie! I o tym właśnie rozmawialiśmy ze wszystkimi, którzy odwiedzili nasze stoisko. Zachęcaliśmy również do podpisania naszej petycji, w której domagamy się wycofania kojców z hodowli świń, a także zdradzaliśmy szczegóły wielkiej akcji, którą rozpoczniemy już pod koniec września... Ale o tym wkrótce.

_MG_0294.jpg

Niektórzy o przemyśle hodowlanym wiedzieli już wszystko i przyszli życzyć nam wytrwałości w naszej pracy, wiele osób jednak po raz pierwszy usłyszało o tym, jak naprawdę wygląda hodowla. Zwierzęta już wiele lat temu przeniesiono z pól i zagród do zamkniętych budynków, ale przecież nie zobaczymy tego w reklamach żywności. Nie pojawią się w nich także kojce, tak ciasne, że świnie nie są w stanie nawet się w nich obrócić. Tym, którym trudno było uwierzyć w metody stosowane na polskich fermach, pokazywaliśmy materiały z naszego śledztwa. Dzięki temu pod petycją zebraliśmy prawie 1000 podpisów!

_MG_0225.jpg

Z festiwalu wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi – wszystko dzięki ludziom, z którymi mieliśmy szansę porozmawiać. Mamy więc nadzieję, że widzimy się również za rok!

_MG_0199.jpg
_MG_0191.jpg
_MG_0263.jpg
_MG_0283.jpg
_MG_0240.jpg
_MG_0191.jpg (1)
_MG_0095.jpg
_MG_0273.jpg
_MG_0255.jpg
_MG_0207.jpg
_MG_0175.jpg
_MG_0266.jpg
_MG_0281.jpg
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).