Wiosna - czas konferencji

27 kwietnia 2017

kolaz.png

W ostatnim tygodniu braliśmy udział w dwóch konferencjach naukowych: „Troska i Okrucieństwo. O zwierzętach, etyce, utopii i działaniu” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka oraz „Przemoc wobec zwierząt” na Uniwersytecie Wrocławskim.

Uwaga obu konferencji skupiła się na kwestii zwierząt i ich miejscu w przestrzeni ludzkiego życia: w naturze, w ogrodach zoologicznych, na fermach i w laboratoriach, ale także na ludzkich wyobrażeniach o zwierzętach. Wspólnie zastanawialiśmy się nad zgubnymi skutkami wpływu ferm przemysłowych i okrucieństwa wobec zwierząt oraz nad możliwościami powstrzymania tychże. Tematyka dotyczyła kwestii postrzegania zwierząt oraz ich humanitarnego traktowania i najważniejszego problemu: jak zmieniać prawo tak, by lepiej chroniło zwierzęta.

DSC07846_edited.jpg

Wśród gości pojawili się m.in. prof. dr hab. Andrzej Elżanowski, prof. dr hab. Wojciech Pisula i Jarosław Urbański (autor książki „Społeczeństwo bez mięsa” także pod patronatem CIWF Polska). My, z okazji przypadającej okrągłej rocznicy – działamy już 50 lat dla zwierząt! – opowiadaliśmy na obu konferencjach o zmianach, jakie udało nam się wywalczyć dla zwierząt w ciągu tych 50 lat i jakie kolejne działania planujemy. Skupiliśmy się na naszych dwóch głównych kampaniach: Koniec Epoki Klatkowej oraz Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

troskaplakat.png

Share this page