Ikona wyszukiwania

Wiosna - czas konferencji

News Section Icon Opublikowane 27.04.2017

kolaz.png

W ostatnim tygodniu braliśmy udział w dwóch konferencjach naukowych: „Troska i Okrucieństwo. O zwierzętach, etyce, utopii i działaniu” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka oraz „Przemoc wobec zwierząt” na Uniwersytecie Wrocławskim.

Uwaga obu konferencji skupiła się na kwestii zwierząt i ich miejscu w przestrzeni ludzkiego życia: w naturze, w ogrodach zoologicznych, na fermach i w laboratoriach, ale także na ludzkich wyobrażeniach o zwierzętach. Wspólnie zastanawialiśmy się nad zgubnymi skutkami wpływu ferm przemysłowych i okrucieństwa wobec zwierząt oraz nad możliwościami powstrzymania tychże. Tematyka dotyczyła kwestii postrzegania zwierząt oraz ich humanitarnego traktowania i najważniejszego problemu: jak zmieniać prawo tak, by lepiej chroniło zwierzęta.

DSC07846_edited.jpg

Wśród gości pojawili się m.in. prof. dr hab. Andrzej Elżanowski, prof. dr hab. Wojciech Pisula i Jarosław Urbański (autor książki „Społeczeństwo bez mięsa” także pod patronatem CIWF Polska). My, z okazji przypadającej okrągłej rocznicy – działamy już 50 lat dla zwierząt! – opowiadaliśmy na obu konferencjach o zmianach, jakie udało nam się wywalczyć dla zwierząt w ciągu tych 50 lat i jakie kolejne działania planujemy. Skupiliśmy się na naszych dwóch głównych kampaniach: Koniec Epoki Klatkowej oraz Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

troskaplakat.png
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).