Ikona wyszukiwania

POSZUKIWANI: Młodzi artyści

News Section Icon Opublikowane 22.12.2016

Każdego roku na naszym kontynencie hoduje się na mięso około 320 milionów królików – i prawie wszystkie te zwierzęta spędzają całe życie zamknięte w ciasnych, drucianych klatkach.

Na początku 2017 roku odbędzie się w Parlamencie Europejskim ważne glosowanie, które może być pierwszym krokiem, w kierunku ustanowienia bardzo potrzebnych przepisów chroniących króliki hodowane w Europie. Przed głosowaniem chcemy przenieść europosłów z powrotem w czasy dzieciństwa i dziecięcych ideałów, i przekonać ich do działania podyktowanego współczuciem.

Dlatego potrzebujemy pomocy dzieci z całej Europy.

Planujemy wysłać wszystkim 751 europosłom i europosłankom rysunki wykonane przez dzieci, które przedstawiają warunki życia królików widziane ich oczami. Nie są to ciasne, metalowe klatki, a zielona trawa na łące, pod niebieskim niebem.

Króliki są nieodłączną częścią dzieciństwa wielu z nas, od Królika Bugsa po Białego Królika z Alicji w Krainie Czarów. Jednak w miarę dorastania, ideały niektórych osób zdają się zmieniać. Jak to możliwe, że króliki są hodowane w małych, metalowych klatkach, w których nie są w stanie się obrócić, położyć, a tym bardziej skakać?

W maju 2016 roku zabraliśmy armię królików z kreskówek do Brukseli, żeby wręczyć europejskim Ministrom Rolnictwa petycję, którą podpisało 601,435 osób. Komunikat był jasny i wyraźny: Koniec Epoki Klatkowej dla królików w Europie.

Wkrótce sprawozdanie, które zawiera proponowane przepisy chroniące króliki, będzie poddane głosowaniu. Musimy pokazać europosłom, że czasami dzieci wiedzą lepiej.

Czy znasz dzieci, które mogłyby wysłać rysunki, aby pomóc zakończyć cierpienie milionów królików?

Nie szukamy następnego Van Gogha, czy Jana Matejki, a każdego dziecka, które zechciałoby namalować rysunek i przekazać go europosłom. Może znasz jakieś, które chciałoby wziąć udział w naszej akcji rysunkowej?

Rysunki prześlij na nasz adres:

CIWF Polska
ul. Wspólna 54a/10
00-684 Warszawa

Może Twoi przyjaciele i rodzina mają dzieci, które mogłyby pomóc Zakończyć Epokę Klatkową europejskich królików? Możesz podzielić się z nimi tą informacją, klikając przycisk poniżej.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).