Ikona wyszukiwania

Lepsze warunki dla 60 milionów kur

News Section Icon Opublikowane 04.11.2016

Jeden z największych dostawców usług gastronomicznych na świecie zobowiązał się w oświadczeniu, że do roku 2024 poprawi warunki życia wszystkich kur brojlerów na fermach, z którymi współpracuje.

Compass to pierwsza tego typu firma w Stanach Zjednoczonych, która kładzie nacisk na zdrowsze, naturalnie rosnące kury, a także poprawę warunków hodowli i humanitarny ubój. Firma ta codziennie dostarcza posiłki milionom ludzi, w 45 krajach na całym świecie – w szkołach, szpitalach i biurach. Obsługuje m.in. Amazon, eBay, Mars, Coca-Colę czy Nike. Przygotowuje posiłki nawet na takich imprezach jak Wimbledon czy Grammy. Compass Group działa także w Polsce, a jej przedstawicielem jest Eurest Poland.

Co to oznacza w praktyce?

Grupa zobowiązała się do wprowadzenia programu 5-Stopniowej Oceny Dobrostanu Zwierząt i uzyskania certyfikatu Global Animal Partnership, organizacji zajmującej się poprawą warunków życia zwierząt hodowlanych na świecie. Program ten zakłada między innymi korzystanie jedynie z zatwierdzonych, zdrowszych genetycznie odmian kur, ale też zapewnienie zwierzętom określonej przestrzeni do życia, ściółkowego podłoża, grzęd, oraz dostępu do naturalnego światła. Do 2024 roku wprowadzona zostanie również metoda, pozwalająca na usypianie zwierząt przed ubojem.

Dlaczego odmiana jest tak istotna?

95% zwierząt hodowanych w Stanach Zjednoczonych to brojlery. Obecnie większość z nich to odmiany szybko rosnące, które mają problemy z poruszaniem się i cierpią na szereg dolegliwości związanych z ich nienaturalnie dużą masą ciała. Postawienie na zdrowsze odmiany, jest nie tylko lepsze dla konsumentów, ale przede wszystkim ogranicza cierpienie milionów kur.

Koniec Epoki Klatkowej

We wrześniu Compassion zobowiązał się również do całkowitej rezygnacji z jajek z chowu klatkowego w skali globalnej, a teraz przy wsparciu Compassion In World Farming oraz The Humane Society of the United States stawia kolejny krok na drodze ku realnej poprawie warunków życia milionów kur na świecie. Oby tak dalej!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).