Ikona wyszukiwania

Ponad 600 000 osób chce poprawy losu królików

News Section Icon Opublikowane 24.05.2016

17 maja, kiedy byliśmy w Brukseli, przyłączyła się do nas armia 40 królików. Wspólnie przekazaliśmy unijnym ministrom rolnictwa naszą największa petycję – apel o wprowadzenie przepisów chroniących króliki i zakazujących trzymania ich w klatkach.

Wręczenie petycji ws. królików

To nasza największa petycja

To petycja, którą w czasie całej naszej działalności podpisało najwięcej osób – dokładnie 601 435. Naprawdę cieszymy się z takiego poparcia ludzi z całej Europy, a zapewne także spoza jej granic. W Polsce udało nam się zebrać ponad 16 000 podpisów!

Życie królików, które pojawiają się w historiach z naszego dzieciństwa, często jest sielankowe, jednak smutna prawda jest taka, że każdego roku ponad 111 milionów tych zwierząt zamykanych jest w małych, jałowych klatkach. Nie mogą skakać, pobyć w samotności czy nawet się rozciągnąć. Klatki są prawdziwym horrorem ferm przemysłowych. Zabraliśmy armię ponad 40 bajkowych królików do Brukseli, by złożyć naszą petycję w formie olbrzymiego komiksu. Dlaczego? Żeby podkreślić różnicę między fikcją a rzeczywistością.

Oprócz naszych biur w Wlk. Brytanii, Francji, Włoszech i Holandii, do akcji włączyły się również Fundacja Alberta Schweitzera z Niemiec, Společnost pro zvířata z Czech oraz Sloboda zvierat ze Słowacji.

Wręczenie petycji holenderskiemu ministrowi rolnictwa
Naszą petycję przyjął holenderski minister rolnictwa Martijn van Dam

Są już pierwsze efekty

Parlament Europejski już wysłuchał naszych żądań: niemiecki europoseł, Stefan Eck, w nadchodzących miesiącach przygotuje raport wzywający Komisję Europejską do przygotowania projektu przepisów, które mają poprawić warunki chowu królików.

Raport ten będzie prawdopodobnie dyskutowany we wrześniu na posiedzeniu Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim i głosowany na przełomie 2016 i 2017 roku. Kiedy przyjdzie ta pora, będziemy potrzebować Twojej pomocy, że upewnić się, że zostanie on przyjęty.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).