Ikona wyszukiwania

Oddajemy klatki do muzeum

News Section Icon Opublikowane 10.09.2015

Postanowiliśmy przypomnieć o naszej kampanii Koniec Epoki Klatkowej oraz zwierzętach, które w klatkach zamykane są najczęściej. A przede wszystkich chcieliśmy pokazać, gdzie naszym zdaniem jest miejsce klatek, tego okrutnego symbolu współczesnego chowu zwierząt.

Oddajemy klatki do muzeum

Dlatego pojawiliśmy się w muzeach 7 największych europejskich miast: w Luwrze w Paryżu, Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, Rijksmuseum w Amsterdamie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Deutsches Historisches Museum w Berlinie, Museo della Tortura w Lucca i Národního Zemědělského w Pradze.

Niestety nie mamy muzeum tortur, dlatego wybraliśmy się po prostu do Muzeum Narodowego.

Oddajemy klatki do muzeum

Klatki powinny należeć do historii i uważamy, że nic nie symbolizuje tego lepiej niż muzeum. W całej Unii Europejskiej hoduje się ich tylko na mięso ponad 330 milionów, ale ferm przemysłowych w Europie wciąż jest bardzo dużo i łącznie przetrzymuje się na nich 700 milionów zwierząt rocznie. Nasze śledztwa wykazały, że zwierzęta przetrzymywane są na takich fermach w strasznych warunkach. I dotyczy to nie tylko królików, ale też kaczek, świń (trzymane są w metalowych kojcach indywidualnych i porodowych), ale przede wszystkim kur.

Wciąż można podpisywać petycję, którą złożymy w marcu 2016 r. w Brukseli: www.ciwf.pl/stop-klatkom-dla-krolikow

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej akcji -> kliknij tutaj, żeby obejrzeć zdjęcia.

A tak wyglądała akcja we wszystkich miastach.

Warszawa

Warszawa

Warszawa - Muzeum Narodowe

Londyn

Londyn

Londyn - Museum of Natural History

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam - Rijksmuseum

Praga

Praga

Praga - Národního Zemědělského

Lucca

Lucca

Lucca - Museo della Tortura

Paryż

Paryż

Paryż - Luwr

Berlin

Berlin

Berlin - Deutsches Historisches Museum

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).